МінСтець чи таємна зброя України?...
Замість максимальної координації органів влади з подолання наслідків інформаційних спецоперацій Росії, влада створює конфлікт в інформаційній галузі! Дурість, чи спецоперація?!
Середа. 3 грудня.Новообраний міністр інформаційної політики Юрій Стець зібрав круглий стіл, щобпредставити положення про роботу майбутнього Міністерства, яке ще не створено,але напередодні Верховна Рада успішнопроголосувала за його очільника у пакеті з іншими кандидатурами до Кабінетуміністрів. З планів, які озвучив Юрій Стець, стало відомо, що основнимизавданнями новоствореного відомства є розроблення стратегії інформаційноїполітики України, а також діяльність, що стосується загроз геополітичнихінформаційних війн та налагодження внутрішньої комунікації між органами влади вУкраїні.
Все було бнічого, та замість активної протидії інформаційній війні з Росією влада створюєнові колізії. В Україні органи державної влади діляться на органи управління ірегулювання. В галузі ЗМІ управляючими органами є Держкомтелерадіо, а регулюючими– Нацрада, Комісія з суспільної моралі, НКРЗІ. Є ще Інститут стратегічнихдосліджень, де функціонує відділ інформаційної безпеки та розвиткуінформаційного суспільства. Досі реєстрацією ЗМІ займалося Держкомтелерадіо, атепер функції реєстратора хоче виконувати новостворене міністерство. При СБУ єспеціальний відділ, який займається контролем за медіа-простором, але теперконтролювати інформаційну безпеку хоче нове міністерство. Національна рада зпитань телебачення та радіомовлення здійснює ліцензування і контроль завиконанням телерадіоорганізацій України, але на деякі з цих функцій знову претендуєМінСтець. Інститут стратегічних досліджень мабуть також має втратити частинуповноважень, що стосується інформаційної безпеки.
На практиці, цеозначає, що створенням міністерства інформаційної політики, провладна коаліціяу перші ж дні порушила Коаліційну угоду і створила конфлікт в органах влади,які мають опікуватися інформаційною політикою. Замість максимальної координаціїорганів влади з подолання наслідків інформаційних спецоперацій Росії, владастворює конфлікт в інформаційній галузі! Дурість, чи спецоперація?! Крім того,новостворене міністерство хоче впливати на дотримання стандартів професійноїдіяльності, але як же тоді бути з цензурою?
Дивним такожвиглядає бажання нового міністра без бюджетних витрат боротися з інформаційноюагресією Росії – країною, яка щодня витрачає мільйони доларів для формуваннянегативного іміджу України у світі. Можливо Стець просто буде міністром «безпортфеля» і міністерства? А може має якісь секретні інформаційні заготовки, якізберігав у сейфі з 2007 року? Це ми побачимо уже незабаром.
Як би там небуло, але Україні варто невідкладно разом із МЗС організувати залученнядипломатичного корпусу до просування українських ЗМІ за кордоном. Бо поки влада буде створюватиміністерства для потрібних людей, Росія переконає мешканців європейських країн,що Україна це неповноцінна країна і тоді ніякий МінСтець не допоможе! Візьміть приклад США, Франції чи Німеччини і створітьдепартамент іномовлення при МЗС, де працювала б повноцінна англомовна,німецькомовна, франкомовна і російськомовна редакції і, які б забезпечували трансляціюпрограм за межі України. Крім того, варто було б доручити послам України упровідних країнах світу більш активно доносити нашу позицію і забезпечитиприсутність українських телеканалів іномовлення у внутрішніх кабельних мережахі на супутникових платформах цих країн. Це питання інформаційної безпекидержави, а не Коломойського, який просуває у Європій свій приватний англомовнийтелеканал UkraineToday.
І наостанок, всіми прекрасно знаємо, що будь-яке втручання з боку держави спочатку робитьсяначебто для оптимізації роботи, а закінчується бажанням тотального контролю.
- Увольнение с военной службы, родители - инвалиды Віра Тарасенко вчора о 20:04
- Інноваційна стійкість – запорука розвитку під час кризи Єгор Осадчук 31.01.2025 20:39
- Як штучний інтелект і дата-центри стимулюють глобальний попит на мідь Ксенія Оринчак 31.01.2025 10:37
- Спільна власність та спадкування: мрії та реальність у лабіринті правових зв'язків Світлана Приймак 31.01.2025 10:09
- Інтернет-реклама, що уникає бана. Але так буде не завжди Богдан Кашаник 30.01.2025 15:24
- Тренди українського фінтеху 2025: адаптація до викликів і нові можливості Сергій Сінченко 30.01.2025 15:08
- Як обрати правильного партнера для співпраці в рамках моделі Build-Operate-Transfer (BOT) Ніна Гузей 30.01.2025 14:21
- Освіта майбутнього: які революційні зміни потрібні Україні? Любов Шпак 30.01.2025 13:21
- Чому ми знаємо багато, але не діємо? Катерина Мілютенко 29.01.2025 22:23
- Економічні бульбашки: причини виникнення, характеристика та основні цикли Юрій Асадчев 29.01.2025 15:43
- "Нові" гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження? Богдан Глядик 29.01.2025 15:16
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки Сильвія Красонь-Копаніаж 29.01.2025 14:41
- Найбільший банк Нідерландів ING Group залишає росію після більш ніж 30-річної присутності Володимир Горковенко 29.01.2025 12:26
- Діти під прицілом Богдан Кашаник 28.01.2025 23:01
- Точний прогноз, що змінює все Наталія Качан 28.01.2025 21:10
- Точний прогноз, що змінює все 101
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки 81
- Скасування Господарського кодексу України: необхідність чи передчасність? 80
- Модна усмішка: Як сучасна ортодонтія змінює стандарти краси 74
- Встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи: що змінилося? 74
-
Тюрма за допомогу? Хто і чому блокує підтримку України в ЄС – перелік країн
2368
-
В Україні не вистачає сховищ для 1 млн тонн картоплі, це дестабілізує ринок
Бізнес 2134
-
Тисяча і одна проблема. Як амбітний проєкт міста Неом опинився на межі закриття
Технології 1672
-
Бізнес-тиждень: Ахметов завезе кокс зі США, Київстар купує таксі, де мобілізованим платять більше
Бізнес 1660
-
Молдовагаз замінила Газпром у Придністров'ї: першу партію газу вже доставили
Бізнес 1283