Листи до з’їзду. Лист третій. Структурована адвокатура
Спробую ще раз пояснити делегатам з’їзду та всьому українському суспільству (точніше, всім зацікавленим), чому не варто було змінювати закон про адвокатуру і чому тепер необхідно усіма силами боротися за належну реалізацію норм нового закону.
Спробую ще раз пояснити делегатам з’їзду та всьому українському суспільству (точніше, всім зацікавленим), чому не варто було змінювати закон про адвокатуру і чому тепер необхідно усіма силами боротися за належну реалізацію норм нового закону.
Чим був поганий старий Закон «Про адвокатуру» і що нового дає нам новий Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»?
Все нове ми спробували зобразити на схемі (див. нижче). Може хтось і мріяв про цей шедевр організаційної структури, я точно ні.
Чого не вистачало старому закону, так це норм про структуру та ієрархію. Але чи було це недоліком маємо всі шанси скоро з’ясувати.
Старий закон дозволяв цілком ефективно працювати, за умови, що норми закону реалізовувалися належним чином. А там, де норм закону «Про адвокатуру» було замало, допомагали інші закони та Конституція.
Слід зазначити, що ні Закон «Про адвокатуру», ні навіть Конституція не працюють самі по собі, без участі людини.
Тим більше, що український чиновник чудово навчився «вмикати дурника», впритул не бачити і не розуміти навіть просто і ясно написані конституційні (!) норми.
Але докладення творчих зусиль приносило без зайвої скромності дивовижні результати.
Та хіба колеги-адвокати кинулися наслідувати наш приклад? Навпаки, знайшлися такі, які почали скаржитися, мовляв, рішення КСУ замало, нам би зміни до КПК. І дочекалися змін до КПК, що поігршили ситуацію, встановивши норматив «один свідок - один адвокат». Тепер, коли, наприклад, податкова міліція викликає як свідків десяток працівників одного підприємства, на них адвокатів не напасешся.
Ще один приклад. Новий закон впорядкував проведення обшуків в адвокатських офісах. Однак, прочитавши уважно рішення Європейського суду з прав людини у нашій справі, можна зрозуміти, що попри недосконалість старого законодавства, адвокати і раніше мали на що послатися захищаючи свої професійні права.
Отже, пробеми адвокатури спричинені зовсім не недосконалістю закону, а пасивною позицією самих адвокатів, особливо тих, хто називав себе лідерами і керівниками адвокатської спільноти
Хто замість активної боротьби за реалізацію адвокатських прав і гарантій підспівував слідчим і прокурорам, повторюючи за ними, що права нечітко виписані, а гарантії недостатні.
Цікаво, чи достатньо чіткими і ясними здадуться слідчим і прокурорам права і гарантії за новим законом? Якщо адвокати і далі чекатимуть «милостей від природи», маю певні сумніви.
Проте, тепер маємо те, що маємо. Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність набрав чинності», а робота адвоката полягає в забезпеченні реалізації норм чинного законодавства в інтересах клієнтів. А коли це необхідно, в своїх власних інтересах теж.
Тому тепер головне завдання адвокатури - змусити державних посадовців поважати наші права і гарантії у новій їх редакції. Зможемо - заслужимо на повагу суспільства.
Повернемося до схеми. Синім позначено органи в структурі Національної асоціації адвокатів України, що відповідно до закону є юридичною особою. Червоним - органи і організації, що є окремими юридичними особами.
Прошу колег уважно подивитися схему і буду вдячний за зауваження.
PDF-файл можна завантажити тут.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 322
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 195
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 150
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 133
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 110
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
13365
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 8226
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6582
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 4462
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648