5 трендів комплаєнс у майбутньому
Поширення глобальної взаємодії у сфері контролю за дотриманням вимог та розвиток нових технологій призводять до значних змін в інструментах комплаєнс-контролю
З високою ймовірністю, найближчим часом розвиток систем комплаєнс-контролю визначатимуть 5 ключових трендів:
Технологічність. Автоматизація процедур комплаєнс-контролю та використання інструментів на основі штучного інтелекту є однією із ключових тенденцій уже сьогодні. Фактично зараз відбувається синхронізація комплаєнсу з доступними технологічними рішеннями. Використовуючи нові технології, компанії стають спроможними обробляти небачені раніше обсяги даних, проводити ефективне навчання працівників, виявляти ранні ознаки потенційних порушень та вчасно на них реагувати. Ризик-орієнтовані підходи до комплаєнсу будуть базуватись на використанні значного масиву інформації та пропонуватимуть менеджменту максимально зважені рішення. Рутинні процеси, які виконують працівники будуть максимально автоматизовані. Водночас людський фактор при прийнятті ключових та нестандартних рішень залишиться визначальним.
Зростання ролі комплаєнс - культури. Взаємовідносини в колективах все більше будуть базуватись не на виконанні формальних внутрішніх вимог, а на дотриманні верхньорівневих принципів поведінки, традицій та етичних стандартів. Комплаєнс уже стає одним із базових елементів менеджменту, а регулювання таких питань, як протидія дискримінації та мобінгу стане більш жорстким. Роль внутрішніх навчальних програм з комплаєнсу буде збільшуватись. Внутрішня комплаєнс-культура в компаніях, ймовірно, відіграватиме все більшу роль в перспективах їх розвитку.
Регулювання інновацій. Уже на сьогоднішній день дуже гостро стоять питання контролю за розвитком технологій штучного інтелекту, які багато вчених вважають навіть небезпечними. Також значного поширення набувають нові рішення на основі технологій блокчейн. Регулювання криптовалют, які функціонують на основі технологій блокчейн є одним із глобальних викликів та потребує перегляду стандартних підходів до комплаєнсу. Водночас важливо, щоб комплаєнс-контроль інновацій не ставав прямою перешкодою для їх розвитку, а надавав можливості для контролю за їх відповідністю встановленим вимогам.
Збільшення регуляцій. Стрімкий розвиток технологій та інноваційних бізнес-активностей призводитиме до появи нових видів ризиків. Звідси, регуляторні вимоги ймовірно ставатимуть більш складними та обширними, потребуючи автоматизованих рішень. Зростатиме роль комплаєнсу в питаннях захисту персональних даних, протидії шахрайству, управлінні екологічними ризиками та контролі за дотриманням авторських прав. Значна увага і надалі буде приділятись протидії відмиванню брудних коштів та санкційному комплаєнсу.
Уніфікація стандартів. З великою ймовірністю регуляції ставатимуть більш глобальними та буде зберігатись тенденція до їх уніфікації. Це потребуватиме значних ресурсів бізнесу для адаптації своїх систем контролю до базових стандартів. Фактично, правила комплаєнсу ставатимуть складовою частиною усіх технологічних продуктів. Набуватимуть поширення системи стандартизації комплаєнс-контролю та їх зовнішній аудит. Ліцензування та стандартизація процедур комплаєнс-контролю з готовими автоматизованими рішеннями стане звичною послугою для консалтингових компаній.
Вказані зміни вже зараз змушують компанії вкладати значні ресурси в розвиток інструментів комплаєнс-контролю для того, щоб мати можливість розвиватись на регульованих ринках. Фактично ті, хто не буде реагувати на такі зміни, обмежать можливості свого розвитку в майбутньому.
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко 30.03.2025 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука 30.03.2025 14:16
-
"Бояться їхати сюди". Українській компанії не вдалося перевезти з Польщі закриту фабрику
Бізнес 90845
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 12123
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 10903
-
В Україні випробували FPV-дрони на оптоволокні з дальністю понад 20 км – фото
Бізнес 6405
-
Зернова асоціація попередила про ризик "технічної зупинки" агроекспорту з України
Бізнес 6279