Закон – один для всіх! Але, це не точно
В країні й досі є "недоторкані". "Недоторкані" правоохоронці!
Всі рівні перед законом, але хтось – рівніший. На жаль, ця формула досі працює в Україні. У нас досі залишається окрема каста небожителів, на відмазування яких від відповідальності за скоєння тяжких злочинів працює вся державна правоохоронна машина.
Минуло 9 місяців з моменту моторошної ДТП за участю керівника детективів БЕБ Олександра Ткачука. Справа по цій ДТП активно розвалюється і досі не взята під контроль Офісом генерального прокурора.
Нагадаю, йдеться про аварію, яка сталася у липні минулого року на Столичному шосе. Тоді на трасі через незначну ДТП зупинився автомобіль Dodge, і його водійка, Христина Безрук, вийшла з машини й стояла попереду. У цей момент на величезній швидкості в неї влетіла Toyota Camry, якою керував Ткачук. Удар був такої сили, що жінці відірвало обидві ноги — очевидці стверджують, що її кінцівки буквально залишилися лежати на капоті.
Якби на місці Ткачука був простий смертний, він би давно отримав звинувачувальний вирок і сидів у в’язниці. У нашому ж випадку пан Ткачук не лише не отримав вироку, але й – ви будете вражені – йому не оголосили підозри та не встановили запобіжного заходу! Ба-більше: він не був відсторонений від посади і продовжує працювати у державному правоохоронному органі.
Просто вдумайтесь: ні ДБР, яке веде цю справу, ні Київська міська прокуратура, яка здійснює нагляд, не ініціювали відповідних, очевидних у даному випадку, процесуальних дій. Хоча ясно, що продовження перебування Ткачука на посаді такого рівня відкриває безмежні можливості для впливу на слідство, потерпілих та свідків.
Що, власне, і відбувається. Так, перші експертизи у справі були проведені лише у листопаді. Тобто, впродовж чотирьох місяців у кримінальному провадженні ніхто не призначив ані автотехнічної, ані медичної експертиз! А сьогодні стало відомо, що експертизи ще тривають і призначаються нові. При цьому, як зазначає ОГП, справа не перебуває у них на контролі.
Ще раз: фігурант справи – не перша, але й не друга особа у БЕБ. Сама справа – лакмусовий папірець для всієї правоохоронної системи і влади загалом. Питання до в.о. генерального прокурора Олексія Хоменка: які ще підстави вам потрібні, щоб взяти справу під контроль?
Особливо з огляду на те, що наразі триває конкурс на посаду голови БЕБ, який, як вимагають наші західні партнери, має стати початком великого перезавантаження БЕБ. Але про яке перезавантаження можна говорити, якщо на перших посадах БЕБ працює людина, яка скалічила молоду жінку і не понесла відповідальності за це?
Офіс генерального прокурора має припинити займати страусину позицію і забрати справу у Київської міської прокуратури, яка, схоже, дуже хоче її поховати.
Тому закликаю ОГП і особисто в.о. генпрокуратура взяти цю справу під контроль.
Відповідну письмову заяву направляю до Офісу генерального прокурора.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13266
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 11652
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5135
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4280
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4001