Нові антикорупційні закони мають покласти край тотальній корупції
В останні дні своєї роботи Верховна Рада довела, що здатна приймати доленосні закони для держави. Зокрема, було зроблено кілька дуже важливих кроків у боротьбі з корупцією.
В останнідні своєї роботи Верховна Рададовела, що здатна приймати доленосні закони для держави. Зокрема, було зроблено кілька дуже важливих кроків уборотьбі з корупцією.
Було ухвалено антикорупційну стратегію - законопроект"Про основи державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017роки" та законопроект про створення Національного антикорупційного бюро.
Даними законопроектами передбачається антикорупційнаекспертиза виборчогозаконодавства, посилення прозорості фінансування партій, прийняття законів прозапобігання конфлікту інтересів обраних чиновників, про посилення громадськогоконтролю за прийняттям рішень у радах, подолання корупції в судах, створеннясистеми інструментів, які б дозволили ефективніше розслідувати корупційнізлочини.
Національне антикорупційне бюро є державним правоохоронниморганом, який буде розглядати злочини, вчинені нардепами, членами Кабміну таінших органів виконавчої влади, депутатами місцевих органів влади, суддями,прокурорами, силовиками, керівництвом великих держкомпаній.
Я вважаю, що ухвалення даних законопроектів – це вірний шляхдо процвітання нашої держави. До цього часу ще жоден із законів не спромігсяподолати корумповану систему, яка будувалася в Україні десятиліттями.
Вірю, що нові антикорупційні постанови нарешті покладутькрай такому явищу, як тотальна корупція, кругова порука, вседозволеність табезкарність, до яких так звикли хабарники.
Обов’язок протидіяти корупції покладено на багатьохчиновників і посадових осіб, розпочинаючи від Президента України, і закінчуючипрацівниками спеціальних підрозділів. Однак до боротьби з цим ганебним явищемповинні долучитися всі без винятку громадяни.
Можливо, хтось задається питанням, а навіщо нам взагаліпотрібна ця боротьба з корупцією? Жили собі, до всього звикли і головне - як це чиновники без хабаря будуть сумлінновиконувати своі обов'язки? Люди звикли, що лише заохотивши чиновника чи посадовця, від якого залежить позитивне рішення, можливо отримати довідки, дозвіл, акт чиінший важливий документ. Всудах судять, а впрокуратурі закривають справи за гроші, в медичних закладах лікивидають безкоштовно лише VIP-персонам,в ВУЗах оцінки студентам ставлять не за знання, а за фінансову винагороду.Одним словом , корупція іхабарі повністю оплутали країну. Такий стан речей вигідний одиницям, а більшість людей від цьогостраждають, самі того не усвідомлюючи.
В Україні часто можна чути, що не вистачає коштів набудівництво доріг, дитсадків, шкіл, а так звана безоплатна медицина давно вжетакою не являється. Якщо хоч на мить уявити Україну державою, де всі безвинятку люди являються законослухняними, то ми б уже через кілька років забулипо розбиті автомобільні шляхи, про відсутність медикаментів в лікарнях.
Важливо чітко усвідомили, що корупція – це не норма, атяжкий злочин, якийроз'їдає наше суспільство, якіржа. І співучасниками цього злочину є не лише ті, хто вимагає неправомірнувигоду, а ті, хто дає хабарі.
Я закликаю всіх співвітчизників почати рішучу боротьбу зкорупцією, свавіллям чиновників і хабарництвом. Нам потрібно змінити свійсвітогляд і вчитися жити по новому, по закону!
За допомогою відкритої платформи моніторингу корупційнихправопорушень кожен із нас має змогу розпочати боротьбу з корупцією вжесьогодні.
Ми повинні разом йти до спільної мети.
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун вчора о 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз вчора о 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш вчора о 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк вчора о 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський вчора о 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін вчора о 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 15.04.2025 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Нація вбивць 359
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні 292
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 131
- Професії зникають, навички – у тренді 129
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 109
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 18126
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 13107
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 12506
-
"Скасувати "зелений" тариф – і ціни зростуть". Що робити з відновлювальною енергетикою
Бізнес 10629
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 9239