Наприкінці листопада у Вільнюсі буде багато українців
В рамках кампанії “Я - за Україну в Європі”, напередодні саміту з ЄС, у столиці Литви розгорнеться ціле українське містечко.
Листопад стане визначальним місяцем в усій історіїсучасної України. Це очевидно, і не потребує зайвих підтверджень. Угода про асоціацію з ЄС, на підписання якої усі ми розраховуємо, має закріпити євроінтеграційний напрямокдля нашої держави, та повинна нарешті поставити крапку на так званій багатовекторностів зовнішній політиці.
Шанси на компроміс в питанні Тимошенко, яке ускладнюєцей процес, існують, і вони повинні бути використані. Це проблема цивілізованихпереговорів.
З іншого боку, в прямому і переносному значенні— зі Сходу, ми бачимо постійний тиск, пропаганду, та намагання принизити Україну.В новинах вже з’являються повідомлення про те, що Росія на окремих ділянках кордонувстановлює колючий дріт. Російське телебачення запускає відверто антиукраїнськіпроекти. Що ж, символічно.
Але зауважу, що Україна залишається прихильникомдружніх, партнерських і рівноправних стосунків з нашим сусідом. Питаня лише в режимі,який там існує, і який просто казиться від усвідомлення втрати можливості відновленняімперії.
Переконаний, що і надалі позиція українського суспільствамає бути стриманою, врівноваженою, але цілеспрямованою. І важливо при цьому, щобдобра воля українців бути частиною Європи була продемонстрована безпосередньо уВільнюсі, напередодні і підчас саміту з ЄС, який проходитиме у столиці Литви.
З радістю хочу повідомити, що 23-24 листопада запідтримки дипломатичних відомств обох країн та в рамках кампанії “Я - за Україну вЄвропі”, яку ініціювала партія “Вся Україна”, у Вільнюсі буде розгорнуте Українськемістечко. Воно стане інформаційним майданчиком про Україну, де проводитимуться музичні,танцювальні, поетичні фестивалі, працюватимуть майстер-класи з українських ремесел,також буде можливість для всіх охочих познайомитися з українською кухнею. І ще уньому буде проведено знаковий флеш-моб — складання пазлу ЄС+Україна.
Всіх громадян України, хто в цей час перебуватимеу Литві, запрошую приєднатися до цієї акції.
Думаю, що місце проведення саміту з Євросоюзомтеж має для нас певний історичний контекст. В минулому разом з литовцями ми входилидо однієї держави, і були частиною європейської цивілізації.
Під час саміту, нагадаю, європейським та українськимполітикам будуть презентовані підписи на підтримку Угоди про асоціацію, які збиралисяв Україні упродовж останнього часу. Всього їх було зібрано понад 20 тисяч.
Впевнений, що настрій громадськості в даній ситуаціївідіграє свою роль. Через тиск та залякування, які Росія намагається здійснюватина нашу державу, і який викликає зворотню реакцію, в ній формується вже абсолютнонова європейська ідентичність, особливо серед молодого покоління.
Зайвим буде наголошувати, що після листопада справжняробота з реформування України тільки починається. Але це ще один, і дуже важливий,крок до відповідальності українських політиків, до прозорості усіх економічних іполітичних процесів, з рештою — до добробуту. Це — наше вікно можливостей, вікноу Європу, та, відповідно, вікно у майбутнє.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 194
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 150
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 133
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 109
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
7468
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6272
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 4738
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3984
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648