Ми здобули? Рік після Майдану
Річниця Майдану: підсумки підводити ще зарано
Поки українці відзначали річниці Євромайдану та Помаранчевої революції, ярозмірковував про те, що ж змінилося в нас та в нашій країни за цей час.
На моє запитання про зміни більшістьвідповідає не про політичні, економічні чи соціальні показники, євроінтеграціюта інші ефемерні для передвиборчих обіцянок речі, а про те, як зміниласяментальність українців за цей рік. Народ дійсно намагається об’єднатися, щобразом вистояти проти біди. А що ж іншого нам лишається, коли влада не виконуєте, про що кричала з Майдану?
Безвізовий режим і досі не введений,а євроінтеграція України так і не розпочалася, навіть Індекс Східногопартнерства, що оцінює зближення країн регіону з ЄС, свідчить, що Україна досілишається на останньому місці рейтингу серед країн, що підписали Угоду проасоціацію. Попереду нас не тільки Грузія, а й Молдова.
Я вбачаю причину падіння авторитетуУкраїни як міжнародного гравця в тому, що по-перше, ми так бездарно втратилиКрим, а по-друге, в тому, що ЄС бачить: жодна серйозна реформа в Україні досіне відбулася. Так, досі не запроваджено реформи в галузі енергетики – і ценайбільше хвилює вже не стільки Україну, скільки наших західних партнерів.
Ми перейшли до Конституції 2004року, а влада ніби мала стати відкритішою. Окрім фотографій прем’єра, що літаєлоукостом, інших досягнень на цій ниві я не бачу. Так, є закон продержзакупівлі та створено Антикорупційне бюро. Але вони працюють такнеефективно і з таким запізненням, що досі ми й не чули про жодну гучну справуз протидії корупції. Усе тому, що лише 25 січня 2015 наступного року вступить усилу Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України», який прийнялизовсім нещодавно – 14 жовтня. Чому ж влада так зволікає і на що витрачає час?Додам, що й реальна люстрація поки що не розпочалася. Процедура заборони КПУбула зірвана: Київський суд призупинив розгляд позову про заборону цієї політичноїсили. Але, на щастя, українці самі зробили свій вибір і самостійно не допустиликомуністів у парламент нового скликання.
Окремо хочу сказати про ситуацію наСході. Бойові дії, які на самому початку не те, щоб не сприймалися серйозно,але ж ніхто не вірив у те, що антитерористична операція затягнеться ажнастільки, а нашим ворогом виявиться наближчий сусід. Навесні про Донбасказали: ми ж бо один народ, ми зможемо привернути їх до себе. Ходили навітьанекдоти:
— Хлопці, а ви з Донбасу?
— Да, а шо?
— АТО!
Але зараз, коли загинули вже тисячілюдей, не до сміху. Виявилося, що навіть всередині одного, такого миролюбногонароду, як українці, може спалахнути справжня громадянська війна, кінця й краюякій, всупереч обіцянкам Порошенка, так і не видно. Мирний план не працює, і якби зараз не вирішила влада, яку б долю не спіткав Донбас, це все одно виявитьсядля України самими втратами.
Але не можу не сказати: багато чогопозитивного відбулося в нашій державі за цей час. І подякувати за це ми маємо впершу чергу самим українцям, які навіть у кризовій ситуації створюють новіробочі місця, ведуть бізнес, проводять культурні заходи, намагаютьсяпідтримувати один одного і фронт. Та поки що, це єдине, що ми здобули за цейрік.
- Увольнение с военной службы, родители - инвалиды Віра Тарасенко вчора о 20:04
- Інноваційна стійкість – запорука розвитку під час кризи Єгор Осадчук 31.01.2025 20:39
- Як штучний інтелект і дата-центри стимулюють глобальний попит на мідь Ксенія Оринчак 31.01.2025 10:37
- Спільна власність та спадкування: мрії та реальність у лабіринті правових зв'язків Світлана Приймак 31.01.2025 10:09
- Інтернет-реклама, що уникає бана. Але так буде не завжди Богдан Кашаник 30.01.2025 15:24
- Тренди українського фінтеху 2025: адаптація до викликів і нові можливості Сергій Сінченко 30.01.2025 15:08
- Як обрати правильного партнера для співпраці в рамках моделі Build-Operate-Transfer (BOT) Ніна Гузей 30.01.2025 14:21
- Освіта майбутнього: які революційні зміни потрібні Україні? Любов Шпак 30.01.2025 13:21
- Чому ми знаємо багато, але не діємо? Катерина Мілютенко 29.01.2025 22:23
- Економічні бульбашки: причини виникнення, характеристика та основні цикли Юрій Асадчев 29.01.2025 15:43
- "Нові" гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження? Богдан Глядик 29.01.2025 15:16
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки Сильвія Красонь-Копаніаж 29.01.2025 14:41
- Найбільший банк Нідерландів ING Group залишає росію після більш ніж 30-річної присутності Володимир Горковенко 29.01.2025 12:26
- Діти під прицілом Богдан Кашаник 28.01.2025 23:01
- Точний прогноз, що змінює все Наталія Качан 28.01.2025 21:10
- Точний прогноз, що змінює все 101
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки 81
- Скасування Господарського кодексу України: необхідність чи передчасність? 80
- Модна усмішка: Як сучасна ортодонтія змінює стандарти краси 74
- Встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи: що змінилося? 74
-
Тюрма за допомогу? Хто і чому блокує підтримку України в ЄС – перелік країн
2366
-
В Україні не вистачає сховищ для 1 млн тонн картоплі, це дестабілізує ринок
Бізнес 2127
-
Тисяча і одна проблема. Як амбітний проєкт міста Неом опинився на межі закриття
Технології 1669
-
Бізнес-тиждень: Ахметов завезе кокс зі США, Київстар купує таксі, де мобілізованим платять більше
Бізнес 1654
-
Молдовагаз замінила Газпром у Придністров'ї: першу партію газу вже доставили
Бізнес 1283