Уряд виніс на приватизацію 737 об’єктів державної власності!
Серед переданих на приватизацію держпідприємств, є такі, що приносять Україні сотні мільйонів прибутку...
Як стало відомо від народного депутата Альони Шкрум (лист-відповідь Милованова), Уряд виніс на приватизацію 737 об’єктів державної власності.
Серед переданих на приватизацію держпідприємств:
➡️ 58 підприємств Національної Академії Наук України;
➡️ 11 підприємств з концерну «УкрОборонПром» (хоча в Законі заборонені до приватизації об’єкти обороноздатності держави);
➡️ 4 об’єкти Міністерства Оборони України;
➡️ 21 об‘єкт Міністерства інфраструктури України.
Серед них є і такі, що приносять Україні сотні мільйонів прибутку...
Схоже на лібертаріанську диверсію проти України, продати державні активи швидко, задешево і оптом!
Пам’ятаєте, як це сталося?
Бо ВР скасувала перелік підприємств, які не підлягають приватизації і зобов’язала Уряд протягом 3 місяців подати новий перелік стратегічних підприємств, які не можна приватизувати.
Тож такого переліку наразі немає, Уряд нічого до ВР не подав, втім, вже виніс на приватизацію 737 державні об’єкти!
Серед цих об’єктів за законом не може бути стратегічних підприємств, ознаки яких закріплені у частині 4 Закону про приватизацію державного та комунального майна.
Та контроль з цього приводу - слабкий або і зовсім відсутній!
Хоча спочатку треба було сформулювати публічно позицію щодо того, які підприємства є стратегічним для країни, та чи буде Уряд виносити на приватизацію підприємства, які дають дохід державі, чи ми - просто продаємо все.
Далі - подати перелік об’єктів, які не підлягають приватизації на заміну скасованому, а далі вже - приватизовувати.
Так не сталося.
Чи можемо ми дозволити собі мати стратегію «все продати не глядя» і «продамо навіть те, що кожен місяць приносить нам гроші» - це, мабуть, питання риторичне.
Альона Шкрум зробила депутатський запит до Уряду щодо інформації по всім 737 об’єктам, переданим на приватизацію та іх чистому прибутку/збитку за останні 3 роки. Чекаємо на відповідь...
Треба дуже обережно відноситись до прихватизації об’єктів, які дають мільйони прибутку в бюджет країни, а, отже, в дохідну частину бюджету для пенсій та зп.
Але Уряд, схоже, йде іншим шляхом...
До уваги журналістів таблиця по 737 об’єктам:
https://docs.google.com/…/1f_3SLnAWayeea7pNQwl-4Y7UqR…/edit…

- Drill, БЕБ, drill Євген Магда 11:43
- Парламент підтримав "знижку мінус 50%" за порушення правил військового обліку Анна Даніель вчора о 18:24
- Трагедія в Одесі в контексті Рішення ЄС: Де межа відповідальності держави? Дмитро Зенкін вчора о 14:21
- Російське бачення "припиненння війни" Георгій Тука вчора о 09:24
- Які поважні причини неприбуття до ТЦК та СП по повістці? Що треба знати? Віталій Соловей вчора о 01:26
- Ринок автобусів в Україні у 2024 році та прогнози на 2025 рік Микита Гайдамаха 12.03.2025 22:33
- Ограниченно пригодные: кто должен пройти ВВК до 5 июня? Віра Тарасенко 12.03.2025 22:20
- Санкції з металом в голосі Євген Магда 12.03.2025 17:18
- Україна має підтримати прагнення Туреччини вступити в ЄС Любов Шпак 12.03.2025 15:48
- Зелене майбутнє України очима молоді у 2025 році Оксана Захарченко 12.03.2025 14:47
- Стосунки з собою Людмила Євсєєнко 12.03.2025 10:00
- Від США до фронту: контракти, що змінять правила гри Віктор Плахута 11.03.2025 19:56
- Смертна кара у часи війни: вибір між гуманізмом і виживанням Дмитро Зенкін 10.03.2025 23:08
- Про оскарження рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) Світлана Приймак 10.03.2025 23:00
- Метрики CX – клавіші фортепіано в мелодії прибутку компанії Андрій Волнянський 10.03.2025 22:45
-
Чому Путін одягнув військову форму, щойно мова зайшла про мир
Думка 2511
-
WSJ: США звертаються до України по допомогу у розвитку безпілотної авіації
Бізнес 2415
-
Трамп звинуватив Ірландію у крадіжці фармацевтичної промисловості
Бізнес 2413
-
Маятник хитнувся. Всі результати переговорів у Саудівській Аравії – чи буде перемир'я з РФ
1960
-
Три червоні лінії, яких має триматися Україна на будь-яких міжнародних переговорах
Думка 1940