Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.02.2018 18:07
Емфітевзис: тіньова схема позбавлення селян землі
В останні роки кількість договорів емфітевзису істотно зростає...
Найпоширеною тіньовою схемою для позбавлення громадян України
сільськогосподарських земель є емфітевзис. В останні роки кількість договорів емфітевзису істотно зростає...
Українською науковою спільнотою було опубліковано відкритий лист про суспільну небезпеку використання емфітевзису як інструменту продажу сільгосп. земель.
Що фактично відбувається:
1. Договори укладаються більше на 100 і 200 років. При цьому такий договір може бути укладений з іноземцем або іноземною компанією.
2. Селянам за землю дають всю суму єдиним платежем, фактично купляючи її.
3. Оформлюються боргові розписки, попередні договори купівлі-продажу землі, тощо.
4. За такими договорами не сплачуються податки до бюджету.
5. Право на таку землю можна передати під заставу, внести до статутного капіталу
компанії, віддати в оренду іншим особам чи продати, фактично без дозволу власника.
На кінець 2016 року у Реєстрі прав було зареєстровано 32.482 договорів емфітевзису.
Найбільше договорів емфітевзису за останні 4 роки було укладено у: Полтавській (3877),
Херсонській (2476), Кіровоградській (2386) областях.
Найменше у: Рівненській (12),
Волинській (13), Львівській (18) областях.
Експерти прогнозують, що у 2017-2018 році буде укладено близько 80 тис. договорів емфітевзису загальною прощею майже 800 тис. га,що, для порівняння, становить площу с/г угідь двох областей України, наприклад, таких як Чернівецька.
Довідково:
Площа с/г земель України 42,7 млн. га (70% площі усієї території країни).
10,4 млн. га с/г земель у державній власності, з яких:
- 4,7 млн га державних с/г земель в оренді (50% земель передані на 49 років);
- 3,2 млн. га - у постійному користуванні державних підприємств, установ;
- 2,5 млн. га у запасі (не надані в оренду або у власність).
Більшість із 4,7 млн. га земель запасу державної власності не інвентаризовані, їх немає в земельному кадастрі і вони розкрадаються: надаються в оренду на 49 років переважно без аукціону, за найнижчою ставкою; надаються безоплатно у власність на підставних осіб по 2 га для ОСГ.
На такі землі не розповсюджується мораторій, зокрема і заборона на зміну цільового призначення. Такі землі оформлюють на підставних осіб, а потім за різними договорами перетікають до рук декількох аграрних магнатів або спекулянтів.
За деякими оцінками в період з 2014-2018 років майже 4 млн. га таких земель були розкрадені за такими схемами.
Тому інвентаризацію земель не проводять, адже в державній власності земель залишилось набагато менше.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 206
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 124
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
Популярне
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
36082
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11630
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11156
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
10760
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 9765
Контакти
E-mail: [email protected]