Наслідки анулювання реєстрації платником єдиного податку
Скасувати реєстрацію платником єдиного податку податківці можуть з підстав передбачених у Податковому кодексі.
Скасувати реєстрацію платникомєдиного податку податківці можуть з підстав передбачених у Податковому кодексі.Такими підставами можуть бути: перевищення граничного обсягу доходупередбаченого для певної групи платників єдиного податку, перебування утрудових відносинах з платником податку працівників, кількість яких перевищуєвстановлені ліміти, здійснення видів діяльності, які не можуть здійснюватисяпевною групою платників єдиного податку або взагалі, видів діяльності при якихзастосування спрощеної системи оподаткування неможливе. Крім того, платникєдиного податку може здійснювати лише діяльність, яка зазначена у реєстріплатників єдиного податку. У випадку, коли платник єдиного податку будездійснювати діяльність, яка не зазначена у реєстрі платників єдиного податку,це також буде підставою для скасування реєстрації платником єдиного податку.
В податковому законодавствівідсутня норма, яка б чітко вказувала на строк протягом якого здійснюєтьсяповідомлення про анулювання реєстрації платником єдиного податку. Це в своючергу створює ситуацію, коли суб’єкт господарювання може офіційно вже неперебувати на спрощеній системі оподаткування, але продовжує вважати себеплатником єдиного податку. У такому випадку варто бути готовим до негативнихнаслідків, пов’язаних з відмінностями перебування на загальній та спрощенихсистемах оподаткування.
Одним з наслідків, який можеспіткати суб’єкта, щодо якого відбулося скасування реєстрації платником єдиногоподатку, є відповідальність за незастосування РРО при здійсненні розрахунків.Для суб’єктів, які перебувають на загальній системі оподаткування застосуванняРРО є обов’язковим при здійсненні готівкових розрахунків, тоді коли дляплатників єдиного податку існує вимога застосовувати РРО платникам 2 і 3 груп,обсяг доходу яких протягом року перевищує 1 млн. грн. та платниками 4 групи,щодо інших платників спрощеної системи оподаткування такої вимоги немає. Тому,суб’єкту, щодо якого було анульовано статус платника єдиного податку, вартовідразу після отримання інформації про анулювання припинити всі готівковірозрахунки до того моменту, поки він не почне використовувати РРО.
Ще одним наслідком, якийстосується лише платників єдиного податку, в яких обсяг обороту перевищував заостанній рік 1 млн. грн., буде їх обов’язок зареєструватися платником ПДВ. Увипадку, якщо платник податків не зареєструється платником ПДВ, то він все однозмушений буде сплачувати ПДВ, проте у нього буде відсутнє право на податковийкредит. Якщо ж суб’єкт не буде сплачувати ПДВ у встановлені строки, то йомудоведеться крім ПДВ, сплатити додатково ще й штрафні санкцій у розмірі 25 % відсуми податкового обов’язку.
Наступним наслідком скасуванняспрощеної системи оподаткування буде обов’язок сплачувати військовий збір,оскільки на відміну від платників єдиного податку, платники на загальнійсистемі оподаткування зобов’язані сплачувати військовий збір щорічно разом зПДФО. Проте, у зв’язку з тим, що по військовому збору немає окремої декларації,то за штрафні санкції у разі її неподання не варто хвилюватися.
При зміні спрощеної системиоподаткування на загальну платнику потрібно буде сплачувати з власних доходів ПДФО,тому для зменшення сум, які необхідно буде сплатити, потрібно заздалегідьпотурбуватися про наявність документів, які б підтверджувати витрати. У іншомуж випадку доведеться сплатити значну суму податків.
Для того, щоб мінімізуватинегативні наслідки скасування спрощеної системи оподаткування та можливісанкції необхідно регулярно перевіряти на сайті Державної фіскальної служби чиє Ви в реєстрі платників єдиного податку.
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков вчора о 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 400
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 219
- Модель нової індустріалізації України 165
- Професії зникають, навички – у тренді 163
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 122
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 10297
-
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 8847
-
Де шукають музу Баффет, Безос і Цукерберг: екстравагантні звички відомих людей
Життя 4033
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 3911
-
Бурбон в бак. Що буде із бензином після 1 травня
Бізнес 2964