Хто з військовослужбовців має право на додаткові винагороди
Виплати кадровим військовим – болюча тема вже багато місяців.
Дуже багато кейсів адвокатів зараз пов’язані саме з тим, що потрібно через суд доводити права військовослужбовців на отримання законних виплат. Проте, є й хороші новини у цій площині. Органи влади постійно оновлюють та деталізують положення про виплати та восени цього року сталися суттєві зміни.
Мова йде про відому серед військових постанову Кабміну №168 від 28 лютого 2022 року. Значні зміни до неї внесли окремою постановою №1001 від 15 вересня 2023 року. Мова йде про перелік посад військовослужбовців, які мають право отримувати додаткову винагороду. Тобто, окрім зафіксованої щомісячної суми, окремим категоріям кадрових військових, належить сплачувати додаткові кошти.
Тож, детальніше про це.
Додаткову винагороду встановили як для посад осіб офіцерського складу, так і для посад осіб сержантського складу. Тож, інструктори в навчальних центрах можуть отримувати зараз від 15 до 30 тисяч гривень винагороди. Все залежить від поточної посади та рівня професійної підготовки такого військового.
Додаткові виплати встановлені також хлопцям, які отримали пораненням – контузію, травму або каліцтво. Треба нагадати, що надважливо, щоб у висновках військово-лікарняної комісії було вказано, що ці травми отримані саме під час захисту Батьківщини. Тому що, багато адвокатів зараз знають, що трапляються випадки, коли людині вказують, що травму він отримав під час проходження служби та з цього починаються проблеми із нарахуванням виплат. Тож, згідно з додатком до основної постанови 168 поранені бійці зараз мають отримувати додаткові 20 100 гривень. Треба підкреслити, що ця сума плюсується до поточної зарплатні бійця, яка має виплачуватися щомісяця весь період, який він перебуває на лікуванні. Тобто, держава гарантує поранених збереження службового окладу та зараз додає до нього додаткову винагороду.
В тексті постанови окремо вказано, що отримувати її можуть бійці, яких ВЛК визнала обмежено придатними або непридатними до військової служби. А всім, хто зараз перебуває на лікарняному буде корисно знати, що така постанова про визначення додаткової винагороди щомісяця набрала чинності 20 вересня 2023 року та має застосовуватися з 1 червня 2023 року.
Це означає, що усі, хто отримав поранення мають отримати нарахування додаткової винагороди з червня поточного року.
З появою додаткових виплат для бійців, які отримали поранення, треба відстежувати, як діє механізм цих виплат та чи немає безпідставних випадків виключення людей з переліку тих, хто має їх отримувати.
Встановлені також додаткові винагороди до 50 гривень. Таку надбавку до зарплатні визначили в основному для тих, хто виконує спеціальні завдання в тому числі поза зоною бойових дій. Тут мова йде про досить широке коло осіб – це рятувальники, поліцейські, начальницький склад НАБУ (антикорупційне бюро) та військові різних груп.
Грошові доплати в 100 тисяч гривень передбачені за безпосередню участь у бойових діях. До переліку осіб, які можуть отримувати такі надбавки входять також працівники всіх правоохоронних органів, рятувальники, працівники органів безпеки тощо.
З огляду на це потрібно постійно відстежувати дії органів влади, які постійно вносять зміни та конкретизують механізми виплат. Зокрема, потрібно стежити за датами, з яких держава має нараховувати виплати.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11818
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3349
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2849
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1968
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1934