Переосмислення робочого простору 2023
Cтавка на соціалізацію та якість.
На зміну відособленим кабінетам і перегородкам прийшли більш відкриті й гнучкі офіси. З модифікаціями запитів співробітників і тенденцій змінюються й вимоги до робочого середовища. Офіси прогресивних компаній трансформуються й еволюціонують, щоб не відставати від швидких змін потреб співробітників та прогресу технологій. Які визначальні характеристики взірцевого офісу 2023?
Увага до громадської інфраструктури
Нині мало просто мати офіс, навіть найсучасніший і найдосконаліший. Важливо, щоб він був розташований у динамічному місці, де вирує життя: зі зручною транспортною розв’язкою й усіма благами цивілізації поряд, як, наприклад, салони краси, ресторани, крамниці, сквери та інші звичні й необхідні, як повітря, локації для містян.
Людина – нова найважливіша зручність на робочому місці
Ніхто не хоче приходити в офіс, який пустує. До нього йдуть задля особистісного спілкування, яке значно ефективніше, ніж онлайн-зустрічі. Люди засумували за живою комунікацією і з радістю повертаються до приємної офісної метушні й гучних голосів колег. Тут вже можна говорити про посилений акцент на акустичний дизайн, адже для сконцентрованої роботи важлива ретельна ізоляція від сторонніх шумів.
Пріоритет сучасного офісу – наставництво й можливість навчання
Через брак зворотного зв’язку в онлайн форматі знижується ефективність навчання, розвитку й росту, така важлива, особливо для молодших спеціалістів. Фізична присутність має значення при виконанні своїх керівних обов’язків старшими співробітниками, й досягнення прогресу молодшими. Кожне робоче середовище має містити професійно спроєктовані зони, зосереджені на спілкуванні, співпраці, вибудові корпоративної культури та знайомств. Ця тенденція все більше набиратиме обертів.
Значна різниця в робочих просторах через велику диференціацію між галузями
Це зумовлено відмінними потребами компаній різних сфер. Наприклад, співробітникам медіа-компаній потрібні офіси з максимально відкритим простором, вони готові до експериментів і креативу. Для такого мобільного та динамічного стилю роботи необхідні зовсім інакше сплановані й розроблені приміщення, ніж, наприклад, для ІТ-компанії. До прикладу, співробітники перших зосереджуються на груповому мозковому штурмі та творчій співпраці. Медіа-офіси хочуть великої дози індивідуальності, що підвищує їх продуктивність і заряд креативу. Зазвичай це втілено у вигадливому й насиченому дизайні інтер’єру. Хоча, сучасні продвинуті айтівці теж мають запит на офіси подібного формату. У медіакомпаній затребуване спеціалізоване обладнання та приміщення для своїх виробничих процесів: студії звукозапису, зелені екрани, фотостудії. ІТ-компаніям важлива міжфункціональна командна робота та гнучкі процеси розробки. Для таких облаштовують проєктні кімнати, скрам-зони для спільного вирішення робочих питань та обміну інформацією.
Ставка на якість
Люди стають все більш вибагливими й, обираючи місце роботи, ледь не в першу чергу звертають увагу на рівень робочого середовища, який надає компанія. Співробітники хочуть працювати в максимально якісно облаштованих, комфортних і технологічних робочих просторах. Такі офіси дають унікальні щоденні враження, які варті витраченого на дорогу часу.
Мастхев сьогодення – доступ до відкритого простору на робочому місці
Офіси облаштовують терасами, з’явилася тенденція до трансформації вестибюлів офісних будівель на криті чи відкриті тераси, конференц-зали. Біофільний дизайн — це за замовчуванням обов’язковий елемент сучасного офісу.
Нова інтерпретація кабінетної системи
Кабінет – це вже не маркер престижу й вищої ієрархічної приналежності окремої людини, яка у ньому працює. Нова кабінетна система використовується компаніями, де кабінети потрібні для конфіденційності та максимальної концентрації. Вона затребувана у таких фірмах, як наприклад, що спеціалізуються на фінансовому аудиті. Зазвичай у кабінетах нового формату розміщено кілька співробітників одного департаменту. І класична кабінетна система – це зараз, скоріше, виключення. Як правило вона все ж поєднується з опенсейсами для креативних відділів чи у якості місць колективного спілкування, утворюючи гібридні робочі простори.
В Україні у зв’язку з війною одним із переосмислень є вимушене питання наявності бомбосховища в офісі
Нові норми ДБН все ще в процесі розробки, але реальність така, що власники бізнесів хвилюються про безпеку своїх співробітників і запит на проєктування офісів, обладнаних бомбосховищами, усе більше зростає.
Нинішній офіс задовольняє весь спектр потреб вибагливого, звиклого до комфорту співробітника. Люди жадібні до спілкування з колегами й наставниками, їм важлива, як ніколи, соціалізація й вони отримують її в робочому просторі. Масове повернення до офісного формату роботи – наша даність і найближче майбутнє. Тож варто подбати про повернення співробітників у по-справжньому якісно облаштований офіс, максимально орієнтований на їх комфорт і плідну роботу.
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1255
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1253
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 505
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 235
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11233
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4355
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4353
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3873
-
Бізнес-тиждень: фінансова допомога партнерів, нові тарифи, приватизація та санкції
Бізнес 3092