Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи
Європейська Комісія вживає важливих заходів для підтримки розвитку європейського ринку водню, розпочавши роботу над пілотним механізмом
Механізм створено в рамках нещодавно ухваленого пакета декарбонізованих газів і водню, який має на меті прискорити інвестиції та забезпечити прозорість ринку як для покупців, так і для постачальників. Механізм діятиме протягом п'яти років і стане частиною Європейського банку водню.
Функції та цілі пілотного механізму
Пілотний водневий механізм збиратиме, оброблятиме та надаватиме доступ до інформації про попит і пропозицію відновлюваного водню з низьким вмістом вуглецю. Це дозволить європейським покупцям зв'язуватися з постачальниками як у Європі, так і за її межами. Механізм також збиратиме та оброблятиме ринкові дані щодо розвитку потоків водню та цін.
Сьогодні розпочато процес закупівлі для пошуку постачальника послуг з розробки ІТ-платформи для цього механізму. Комісія планує підписати контракт до кінця року, щоб забезпечити роботу механізму до середини 2025 року.
"Водень є стратегічною частиною переходу ЄС на чисту енергію. Це життєво важливо не тільки для досягнення наших чистих нульових цілей, але й для підтримки нашої конкурентоспроможності та збереження позиції Європи як провідної світової економічної держави. Сприяючи пошуку між постачальниками та споживачами, ми будемо рішуче сприяти прискоренню розвитку зароджуваного в Європі водневого сектора. У той же час ми продовжуємо робити амбітні кроки до повного використання політичної та економічної ваги Європи шляхом спільної купівлі стратегічних ресурсів" - Марош Шефчович, виконавчий віце-президент з питань європейської зеленої угоди, міжінституційних відносин та передбачення
У Європі вже будуються перші великомасштабні електролізери та підписані перші угоди про закупівлю. Покращення видимості попиту між постачальниками та споживачами допоможе прискорити прийняття остаточних інвестиційних рішень та сприяти забезпеченню угод про продаж. Водень відіграватиме ключову роль у досягненні цілей «Зеленої угоди», припиненні залежності від російського викопного палива та підтримці декарбонізації європейської промисловості.
Регуляторна база та фінансова підтримка
ЄС запровадив комплексну нормативно-правову базу для підтримки розвитку ринку водню до 2030 року. Пакет «Декарбонізовані гази та водень» встановлює чіткі ринкові правила, що забезпечують юридичну визначеність і довгострокову видимість для інвесторів. Переглянута Директива про відновлювану енергетику запровадила цілі щодо відновлюваного водню в промисловості та транспортному секторах. ЄС також визначив критерії для відновлюваного водню та планує запропонувати юридичне визначення водню з низьким вмістом вуглецю до кінця року.
Комісія підтримує розвиток водневої інфраструктури, включаючи водневі коридори, великі електролізери, сховища та термінали водню. Європейський водневий банк також сприяє збільшенню інвестицій у водневі проєкти. Перший внутрішній аукціон пройшов успішно, отримавши 132 пропозиції, з яких сім були відібрані для отримання майже 720 мільйонів євро фінансової підтримки. Другий аукціон планується до кінця року.
"Цей новий механізм відіграватиме вирішальну роль у запуску функціонуючого європейського ринку водню. Все ще занадто мало проєктів, що рухаються до остаточних інвестиційних рішень, і занадто мало позабійців, які підписують контракти, щоб перейти на водень. Цей механізм допоможе нам краще зрозуміти та визначити, де з'являється попит та пропозиція на водень. Інформація, яка буде доступна, допоможе нам створити мости між європейськими офтейкерами та постачальниками водню як всередині, так і за межами ЄС, готуючи грунт для майбутніх аукціонів під Європейським банком водню. Це також дозволить нам керувати плануванням та розвитком необхідної транспортної інфраструктури через проекти, що представляють спільний європейський інтерес, та їх фінансування через Енергетичний фонд EU Connecting Europe" - Кадрі Сімсон, Комісар з питань енергетики
Європейська воднева промисловість активно інвестує в нові проєкти. Зараз в ЄС існує 254 проєкти з відновлюваної енергетики, з яких 170 діють і 84 будуються, що відповідає майже 3 ГВт встановленої потужності. Після реалізації проєктів електролізерів очікується введення в дію ще 8 ГВт потужностей.
Комісія також підтримує інноваційні місії, такі як «Водневі долини», що об'єднують проєкти у всьому світі. Близько 100 водневих долин, у тому числі понад 50 в Європі, вже є частиною цієї платформи.
Європейська Комісія продовжує створювати сприятливі умови для розвитку водневої інфраструктури та ринку, що забезпечить стійке майбутнє для європейської промисловості та досягнення кліматичних цілей.
- Как получить загранпаспорт военнообязанному за границей Віра Тарасенко 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв вчора о 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков вчора о 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? 878
- Вікторія Спартц – президент України? 702
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 624
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні 172
- БЕБ, I did it again 165
-
Дефіцит кадрів полегшив пошук роботи людям старшого віку: кого шукають
Бізнес 15414
-
У Києві майбутній ТРЦ Ocean Mall планують з'єднати з міською електричкою
Бізнес 9585
-
Іспанія запропонувала використати російські активи для переозброєння Європи
Фінанси 6261
-
У Галі Балуваній з'явились нові співвласники
Бізнес 6204
-
"Його вбила людська байдужість". Ким для Одеси був Дем'ян Ганул
4718