Відбулися статутні зустрічі найбільшого гуманітарного об'єднання
Минулого тижня, 6-11 листопада, в Анталії (Туреччина) відбулася масштабна подія, яка мала на меті окреслити майбутнє найбільшого в світі гуманітарного об’єднання – Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
ЦеСтатутні зустрічі представників Руху, в яких взяли участь понад 900 делегатів з 188 національнихтовариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, Міжнародної ФедераціїТовариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП), а такожМіжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Делегацію від ТоваристваЧервоного Хреста України (ТЧХУ) представили Президент Іван Усіченко,Генеральний директор Лілія Білоус та молодіжний координатор Марина Кожедуб.
Статутні зустрічі традиційно складалися з двох окремихподій:
- 21-а Сесія Генеральної Асамблеї МФТЧХ і ЧП. ГенеральнаАсамблея – це вищий керівний орган МФТЧХ і ЧП, до якого входять 190 членів –національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.
- Рада Делегатів – орган, в який входить також і МКЧХ. РадаДелегатів приймає рішення, що стосуються усього Руху в цілому.
6 листопада під час Генеральної Асамблеї був обраний новийПрезидент Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і ЧервоногоПівмісяця. Ним став Франческо Рокка, Президент Італійського Червоного Хреста.Вибори пана Рокка припали на особливий період для МФТЧХ і ЧП, а також усьогогуманітарного співтовариства. Гуманітарні організації реагують на численні ікомплексні глобальні виклики, намагаючись забезпечити найголовніші потребилюдей, які опинилися в складних обставинах, при цьому маючи обмежені бюджети.Новий Президент, його бачення і напрацювання, зіграють визначну роль узабезпеченні ефективної допомоги з боку національних товариств Червоного Хрестаі Червоного Півмісяця найбільш вразливим людям.
Також були обрані 4 Віце-Президенти МФТЧХ і ЧП – Абдул АзізДіалло (Сенегал), Мігель Анхель Віллароел Сьерраальта (Венесуела), Чен Жу(Китай) і Керем Кінік (Туреччина) – і склад Правління МФТЧХ і ЧП, до якого булиобрані 20 національних товариств.
На засіданні Генеральної Асамблеї виступив ПрезидентТовариства Червоного Хреста України Іван Усіченко. З метою привернути увагу доситуації в України міжнародної спільноти Президентом були окреслені основнігуманітарні проблеми та виклики в нашій країні та висловлена вдячністьчервонохрестній спільноті за суттєву допомогу Товариству в наданні допомоги внутрішньопереміщеним особам зі сходу України.
Делегація Товариства в рамках події провела 24 білатеральнихзустрічі з представниками інших партнерських національних товариств. Серед них,зокрема, зустрічі з товариствами Червоного Хреста або Червоного Півмісяця Туреччини,Ірану, Пакистану, Китаю, Швейцарії, Катару, Ізраїлю, Польщі, Люксембургу, США,Австрії, Німеччини. Мета таких білатеральних зустрічей – привернути увагу допотреб людей в Україні з числа найбільш незахищених верств населення тапостраждалих від збройного конфлікту. Важливим результатом однієї з такихзустрічей стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю міжТовариством Червоного Хреста України та Іранським Червоним Півмісяцем.
Серед проведених білатеральних зустрічей делегація ТЧХУзустрілася з приймаючою стороною – Турецьким Червоним Півмісяцем. ПрезидентТовариства Іван Усіченко і Президент Турецького Червоного Півмісяця докторКерем Кінік обговорили подальшу співпрацю в гуманітарній сфері і також, зогляду на обрання Президента Турецького Червоного Півмісяця на постВіце-Президента МФТЧХ і ЧП по європейському регіону, приділили особливу увагугуманітарним проблемам в регіоні та шляхам їх вирішення.
На Статутних зустрічах учасники обговорили також такіактуальні проблеми, як сучасна міграція і забезпечення безпеки та допомогимігрантам, ядерна зброя та шлях до її ліквідації, охорона здоров’я тазабезпечення психосоціальної підтримки постраждалим від збройних конфліктів абоприродних катастроф та інші.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 238
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 145
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 135
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9902
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 6218
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5040
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804 -
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
2771