Відновлення Східних регіонів - екологія must have
Розпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми питань відновлення та розбудови миру в Cхідних регіонах України.
Ще до початкувійськових дій на Сході України, низький рівень екологічної свідомостісуспільства, надмірнезабруднення поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, земельнихресурсів, відсутність комплексного підходу до вирішення проблем для стабілізаціїекологічної ситуації на територіях ,особливо Південно-Східної України, створилиситуацію за якою виснажувались і території, і населення, яке проживало на них.
19 лютогорозпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми з питаньвідновлення та розбудови миру в Східних регіонах України. За словамипредставників міжнародних організацій-донорів, ці консультації будутьпрезентувати найкращі практики для проведення змін.
Програма має:
- ставити в центр уваги процес, а не результат, що по-суті означаєнеобхідність залучення усіх верств населення;
- бути орієнтована на забезпечення розбудови довіри до проектівпортфелю Програми;
- здійснювати направлення великого обсягу інвестицій за різниминапрямками.
Присутнідепутати наголошували на важливості розвитку інфраструктури, соціальномузахисті ( забезпечення роботою, заробітною платнею ).
Керівникпрограм з питань інфраструктури та сталого розвитку Україна, Білорусь таМолдова (Група Світового Банку) у своїй доповіді зазначила, що дана Програмамає бути підтримана самими жителями країни, які мають бути готовими до проблемі при цьому досягнути довготриваючого ефекту.
Старшийконсультант з відновлення територій після воєнних конфліктів Світового Банкувідзначив особливості реалізації подібних програм та основні цілі. Булонаголошено, що програма буде мати лімітовані ресурси і тому Концепція потрібнадля досягнення максимального ефекту. Для акумулювання грошей запропоновано створити Міжпартнерський трастовий Фонд (МПТФ) та Раду з питань розбудови миру у Східних регіонах.
До оголошеннястарту вже має бути однозначна відповідь на питання, чи готові заінтересованіособи добитися успіху у найближчі два роки ?
Експерти з десятилітніми досвідомроботи у програмах відновлення територій, які постраждали внаслідок збройнихконфліктів визначають наступні пріоритети :
- Освіта
- Охорона здоров*я
- Енергетика
- Водопостачання та водовідведення
- Реконструкція адміністративних будівель
- Стрімке нарощування робочих місць
Не дивно, щоосвіта посідає перше місце, адже Радник ПРООН з питань відновлення тастабілізації території після збройних конфліктів зазначив, що головнимінструментом є люди, їхні знання, вміння. Водночас, це все буде марним, якщобуде відсутня соціальна мобілізація, прагнення до змін.
Такіпріоритети є результатом напрацювань вході досліджень впливу воєнних конфліктів на довкілля, як проводились свогочасу Регіональним центром довкілля Центральної та Східної Європи, СвітовимБанком, ООН та ін.
Типовиминегативним наслідками для довкілля були: високий загальний рівень забруднення,який вникає із-за повсюдного застосування зброї; забруднення водних екосистем(річки, підземні води); проблема забезпечення якісною питною водою можеотримати ознаки хронічної на землях, де відбувались воєнні конфлікти;забруднені ґрунти, і як наслідок, продукти харчування; забруднення атмосферногоповітря особливо внаслідок пожеж на хімічних підприємствах.Все це призводить до завдання шкоди здоров’ю людей, що стало характерним длятериторій колишньої Югославії, Сектору Газу, Лівану, Судану, Косово.
В офіційнихзвітах про стан довкілля та його вплив на здоров’я людей після військовихконфліктів було наголошено на низькій позиції влади у вирішенні екологічнихпитань, які мають прямий вплив на здоров’я місцевих мешканців.
Без здоров’ялюди не зможуть скористатися усіма можливостями, які пропонується створити анонсованоюПрограмою з питань відновлення та розбудови миру в Східних регіонах України.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2922
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1957
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1775
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1302
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1278