В черговий раз про звіт за формою 3-ПН
Подання звіту про наявність вакансій на підприємстві можливо одна з найбридливіших речей для кадровиків та бухгалтерів підприємств. Новий порядок складання та подання цієї форми радше збільшив кількість питань.
Необхідність подання звіту диктується, як я розумію, бажанням держави організувати "західний" формат участі держави у заповненні вакансій. Тобто коли у підприємства з'являється вакансія, воно повідомляє відповідну службу зайнятості, яка на підставі своїх баз даних і пропонує відповідних працівників компанії.
Думаю, що всім очевидна практична незастосовність цієї формули співпраці у ситуації, за якої компанії на практиці займаються кадровим підбором виключно самостійно. Напевно подібна схема будучи по формі "продвинутою" та "європейською" за змістом є радше пережитком адміністративно-командної економіки та породжує додатковий непотрібний обсяг роботи як для підприємств так і для бюрократів.
Ти не менш, вказану форму звітності та порядок їїподання затверджено Наказом МСПУ від 31.05.2013 року № 316. Нею фактичнозамінено стару форму З-ПН. Тобто нову форму звіту було введено, але це незменшило кількості питань щодо даної форми звітності – радше навпаки: питаньпобільшало.
Отже згідно з вказаним наказом форма подається за наявності у роботодавцяпопиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриттявакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочогомісця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стаєвакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір знайманим працівником.
Як бачимо необхідною умовою поданняформи є створення робочого місця,або припинення трудових відносин зпрацівником, при цьому деякий час робоче місце такого працівника має бутивакантним.
Тобто у випадку, якщо на робоче місце,працівника, який звільнився одразу було прийнято нового працівника, звіт заформою З-ПН не подається. Така позиція викладена і у Роз’ясненні Київськогоміського центру зайнятості, викладене на сайті Державної служби зайнятості.
Поширеною була практика багатьохпідприємств, особливо із невеликою кількістю працівників перезатверджуватиштатний розклад підприємства після звільнення одного співробітника та прийняттяодразу нового співробітника. Думаю, що враховуючи подібне формулювання текстуНаказу та позицію Держслужби зайнятості необхідності у подібномуперезатвердженні немає.
У разі, якщо роботодавець плануєукомплектувати вакансію самостійно, без допомоги служби зайнятості, він такожзобов’язаний подати форму №3-ПН, при цьому, згідно з Порядком подання цієїзвітності, зазначивши у ній, що він не потребує укомплектування вакансіїза сприяння державної служби зайнятості.
У випадку, якщо вакансія передбаченаштатним розписом, роботодавець має подавати інформацію за формою №3-ПН довнесення відповідних змін у штатний розпис.
Ну і насамкінець, найголовніше, що потрібновідзначити: за неподання вказаної звітності штрафні санкції не передбачені.При цьому така позиція знайшла відображення у Листі Міністерства соціальноїполітики України від 31.07.2013 г. N 636/021/106-13.
Сподіваюсь, що у даному питанні наступить якась стала практика, скажімо підприємства просто не будуть подавати форму звіту, що можливо спонукає Мінсоцполітики клопотати щодо нормативного закріплення необов'язковості для цієї, зрештою, непотрібної підприємствам форми звітності.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 480
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 161
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 132
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 18127
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 10339
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 6066
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4898
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3930