7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти
Як допомогти та на що звернути увагу на початку роботи з молодими фахівцями?
За результатами дослідження «Вплив війни на молодь в Україні» від UNDP, опублікованому наприкінці 2024 року, важливість кар’єри для молоді в Україні останнім часом дещо знизилася. Якщо у 2023 році цю ціль називали як важливу 56%, то у 2024 році – вже 51%. Водночас прагнення стати кваліфікованим спеціалістом залишилося на тому ж рівні – 42%, а це означає що сучасна молодь все ще прагне досягти високих результатів в професії, хоча і реалізує це прагнення у власний спосіб.
Як їм допомогти та на що звернути увагу на початку роботи з молодими фахівцями?
Якщо звернутись до теорії поколінь Вільяма Штрауса та Ніла Гоула, молоді спеціалісти, які сьогодні починають свою кар'єру в компаніях, відносяться до покоління «зумерів», тобто це молодь, що народилась у період між 1990 та 2010 роками.
Навчання онлайн під час пандемії та війни хоч і було досить незвичним, проте не стало для них нездоланною перепоною, бо цифрові технології супроводжують їх майже з моменту появи на світ. Вони «оцифровані» з дитинства, проактивні та соціально відповідальні. Але завдяки цьому ж фактору - кордони між реальним та віртуальним світом для них сильно розмиті. Їхнє дорослішання припало на часи локдауну та війни, а отже вони спілкувались, навчались та навіть отримували свій перший досвід роботи онлайн. І у цьому їхня особливість, яка може стати перевагою та цінністю для команди, за умови, що вони побачать у компанії підтримку та можливість самореалізації.
За специфікою роботи я щодня взаємодію з багатьма молодими спеціалістами, з якими співпрацює наша організація. І сьогодні на власному досвіді бачу такі 7 ключових аспектів, які завжди допомагають нам адаптувати та «лагідно» доєднувати молодих спеціалістів-зумерів різних професій в наші команди.
1. Менторська підтримка
Молоді люди чудово почуваються в цифровому світі, але виходячи в «реальний світ», потрапляють в зазвичай неоднорідні «дорослі» колективи і часто бувають дезорієнтовані.
Ментор допомагає повертати фокус уваги на важливі моменти, знайомить з корпоративною культурою, допомагає уникнути помилок та виступає своєрідним посередником для налагодження ефективної комунікації в колективі.
Менторська підтримка для молоді сьогодні має тривати мінімум 1-2 роки. Чому так довго?
Сучасна молода людина, з нашого досвіду, дуже поступово «набирає швидкість», опиняючись в новому колективі. Навіть на формування звички вчені нині відводять вже не 21 день, а 2 місяці, випробувальний термін часто триває до 3 місяців, а важливий проєкт може тривати рік і більше. Тож навряд ви побачите великі результати через два тижні, за цей час ментор може хіба що оцінити обсяг роботи з новим фахівцем.
2. Дисципліна та баланс між роботою та відпочинком
Покоління, яке виросло в умовах майже повної свободи, дуже негативно реагує на спроби встановлення обмежень, прояви несправедливості та примусу. Дисципліна сприймається молодими людьми як слово-табу. Але саме дисципліна дає наснагу діяти, коли внутрішня мотивація дає збій, незалежно від емоцій чи настрою. Ми розглядаємо і презентуємо її молодим спеціалістам як запоруку досягнення власних кар’єрних та життєвих цілей. Встановлення балансу між роботою та відпочинком позитивно впливає на рівень енергії, що сприяє зростанню продуктивності та мотивації до роботи.
3. Нагадування та повторення
На перший погляд це може скидатись на спроби контролю та мікроменеджементу, але насправді, сьогодні це необхідність. Маємо бути терплячі, спокійно нагадувати про важливі речі. На жаль, розсіяна увага вже не є особливістю виключно старшого покоління. Вона притаманна тепер і молодим людям. Причини різні, часто вони ще й підсилені стресами війни. З цим навряд чи можна щось зробити швидко та ефективно, тому просто беремо за правило - нагадувати про терміни, домовленості та т.і.
4. Соціально відповідальна позиція компанії та керівника
З нашого досвіду, люди йдуть «за цінностями». Не секрет, що соціально відповідальна позиція компанії та особисто кожного керівника чудово працює на імідж компанії як роботодавця, але найважливіше – дозволяє «знаходити спільну мову» з «молодими талантами».
Молоді люди прагнуть не лише вдосконалюватись у професії, але й бути причетними до справ на користь суспільства, наприклад, долучатися до волонтерства. Це підтверджує і статистика. Згідно результатів вищезгаданого дослідження, частка молоді, яка займалась волонтерством раніше і продовжила протягом останніх 12 місяців, збільшилася з 42% у 2023 році до 51% у 2024 р.
5. Фінансові важелі впливу
Гроші, як еквівалент цінності внеску в загальний результат, - це потужний інструмент мотивації, хоча, ззвичайно, далеко не єдиний фактор, що впливає на вибір місця роботи та рішення про звільнення. Як свідчить дослідження Deloitte, рівень винагороди, проблеми з ментальним здоров’ям та вигорання на робочому місці є основними причинами, чому респонденти дослідження у світі й Україні змінювали роботу протягом останніх двох років.
Це правило безумовно працює і на категорії молодих робітників. Тому ще на етапі співбесід та онбордингу слід докладно окреслити коло обов'язків, зафіксувати домовленості про зарплату, фінансову винагороду за перевищення KPI, результатів проєктів тощо.
6. Можливість відкритого діалогу
Молоді люди не будуть терпіти роками, якщо їм щось не сподобається в компанії, колективі, чи вони не будуть бачити перспективу. Вони досить легкі на підйом, чесні перед собою, мають низьку стресостійкість і скоріше напишуть заяву на звільнення, аніж будуть «ламати систему». Тому дуже важливо вміти бачити та чути вашого молодого спеціаліста.
7. Не поспішайте прощатись…
…якщо новий співробітник не впорався із задачами під час випробувального терміну. Таке теж трапляється через відсутність або помилковість профорієнтації.
На жаль, не завжди освіта та перелік досягнень в резюме відповідає талантам особистості. Тоді робимо «крок убік» і досліджуємо справжні прагнення та здібності.
Працювати з молодими фахівцями нелегко. Але їхня енергія, цифрові навички, відкритість світу та динамічність – запорука швидкого розвитку усього колективу. Тому сьогодні надзвичайно важливо починати профорієнтацію та стажування для ваших майбутніх молодих спеціалістів якомога раніше, тим паче, що в кожному виші чи профтесі кожен роботодавець є бажаним гостем, особливо перед випускними сесіями старших курсів студентів.
Шукайте ваші таланти, а наполеглива праця та розуміння потреб молодих фахівців точно принесуть вам дивовижні результати в роботі.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 72
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 68
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2791
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1927
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1722
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1453
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1233