Хто ті «миші», що з’їли мільярд бюджетних коштів?
Чи понесуть відповідальність винні у "зникненні" 250 тис. тон зернових та у спричиненні мільярдних збитків державі
Існує один бородатий, але дуже влучний жарт:«Зібрав колгосп 50 тонзерна.Прийшов час здавати, а є лише 20 тон. Почали з'ясовувати – дерешта? А голова колгоспу на новому «Лексусі» відповідає: «Та нема, миші з’їли».
Не дарма говорять, що всі анекдоти походять з життя.
Днямикерівник Державного агентства резерву Вадим Мосійчук провів виїзну нараду зкерівниками регіональних підприємств Держрезерву, на якому звітував прорезультати проведеного аудиту підрозділів відомств. Серед запрошених був іміністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.
Результатиаудиту виявили значні недостачі зернових. Усього, безслідно «зникли» більше250 000 тон, що утворює дірку у державному бюджеті в розмірі 800 млн. грн.За результатами аудиту були зафіксовані усі порушення у період з 2001 по 2013рік. Темний шлейф тягнеться за усіма керівниками цієї структури, але наймасштабнішінедостачі викрили в 2003-2004, 2010-2011 і 2012 роках. Як показують документи, зерно розкрадализа найрізноманітнішими схемами, залежно від апетитів та фантазії, а інодідоходило й до смішного – його просто виносили в мішках.
Цікаво, що попри зміни влади таобізнаність керівництва про недостачу, воно воліло не афішувати цих гучнихцифр. Таким чином, жодних підстав шукати винних та притягати їх довідповідальності не було.
Виникає логічне запитання, чомупротягом такого тривалого часу не було проведено жодного аудиту? Навіть зараз державаотримує такі колосальні збитки, а влада говорить лише про «оздоровлення»Держрезерву. Ми маємо конкретні фактирозкрадання державного майна, але ніхто не порушує кримінальних справ, нерозпочинає розслідувань. Невже суспільство так і проковтне це?
В цій ситуації, впровадженняелектронної системи обліку зерна – наднеобхідний крок. В майбутньому це дійсно унеможливитьмасштабне розкрадання. Утім, це жодним чином не вирішить минулих проблем. Усіми знаємо, що одним з головних запитів українського суспільства єсправедливість – винні мають бути притягнуті до відповідальності. Тільки тоді суспільствоусвідомить, що за порушенням слідує покарання й охочих поживитися за державнийкошт суттєво поменшає. Інакше, ми постійно будемо пожинати «урожай» махінацій.
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 507
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 172
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 97
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 29068
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 17187
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 16856
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 9616
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8506