Отже, ще одна фіскальна служба?
Боротьба з корупцією для нас понад усе! Цим ми здатні опікуватися з ранку до ночі, щодня і цілодобово. З ініціативи Міністерства фінансів в Україні невдовзі може з’явитися Служба фінансових розслідувань (СФР).
Боротьба з корупцією для нас понад усе! Цим ми здатні опікуватися з ранкудо ночі, щодня і цілодобово. З ініціативи Міністерства фінансів в Україніневдовзі може з’явитися Служба фінансових розслідувань (СФР).
Безперечно, ідеяоб’єднати функції податкової міліції, ГУБОЗ, УДСБЕЗ на часі. Кадрове забезпечення СФР будевідчутно посилене. Найголовніше, що ця служба стане не силовою, а в першу чергуаналітичною.
Декларативні переваги можна звести до переліку, щоСФР — це:
а)запобіжник від розпорошення зусиль фахівців, які проводять фінансовірозслідування та уникнення колективної безвідповідальності;
б)передумова посилення контролю за державними монополіями та приватними корпораціями;
в) дієвий механізм детінізації фінансових надходжень і витрат не лише у бюджетній,а й позабюджетних сферах.
Проте,насторожує та очевидність, коли на кожну нагальну суспільну проблемустворюється бюрократична структура. Наразі в Україні існує близько трьохдесятків державних структур, покликаних запобігати і протидіяти зліснимфінансовим зловживанням та хронічній корупції…
Нагадаємоокремі з них: Національне антикорупційне бюро (НАБУ), Спеціалізованаантикорупційна прокуратура (САП), Національне агентство з питань запобіганнякорупції (НАЗК), Національне агентство України з питань виявлення, розшуку тауправління активами. От-от розпочне свою діяльність Державне бюро розслідувань(ДБР). Передбачається, що ДБР має акумулювати значні повноваження, якимипослуговується Генеральна прокуратура,СБУ, МВС, Державна фіскальна служба. Також нещодавно прийнятим законом «Просудоустрій і статус суддів» передбачено утворення Спеціалізованогоантикорупційного суду України.
Очевидно, щоза такого фронту борців з фінансовими зловживаннями провокується значнедублювання функцій, пріоритетів та сфер впливу. Уже зараз спостерігаємо за«перетягуванням канату» між НАБУ і Генеральною прокуратурою, керівниками НАБУ йАнтикорупційної прокуратури.
Хоча, засуттю, саме ці установи мали б являти собою єдиний, неконфліктний організм іпри цьому демонструвати найвищу компетентність, миттєву аналітичну реакцію тапринципову вимогливість до себе за кінцеві результати фінансових розслідувань. Але,на жаль, факти свідчать про надто низький коефіцієнт корисної дії цихінституцій.
Щоб перебороти корупційну епідемію, щороку необхіднорозслідувати кілька тисяч проваджень щодо зловживань. Реальна ж статистиканинішніх «звершень» засвідчує малу ефективність існуючої системи боротьби зфінансовими правопорушеннями.
Накопиченийзарубіжний досвід (Австрії, Грузії, Італії, Польщі, США, Швеції) свідчить,що ефективно діє кілька (а не десятки) органів фінансових розслідувань тазапобігання й протидії корупції. У Румунії щороку ув’язнюють близько 1000корупціонерів. Отже, не кількість контрольно-наглядових органів забезпечуєефективне запобігання і протидію найбільш розповсюдженим і небезпечним різновидамфінансових правопорушень, а наявна політичної волі та визначеність найважливішихпріоритетів держави.
Звідсинапрошується висновок, про важливість підвищення практичної дієвості вже діючихорганів, покликаних здійснювати фінансові розслідування.
Отже,особливим загальнодержавним дороговказом має стати не множенняконтрольно-наглядової бюрократії, а створення реальних умов для ефективноїроботи вже існуючих. Слід розуміти, що держава дедалі відчутніше має впливатина фінансові процеси в країні як жорсткий контролер і домагатися невідворотноївідповідальності ініціаторів і провідників злочинних схем.
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9746
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 5523
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5016
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4513
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801