Час закінчувати маразм з "електронним адмініструванням ПДВ"
Вже всі зрозуміли, що так далі не може бути: вже всі побачили абсурдність та маразм ДФС з її "електронними сервісами".
Фактично Закономвід 28.12.2014 було введено електронне адміністрування ПДВ, тотальнийподатковий контроль-втручання у господарські операції платників ПДВ черезтотальну реєстрацію податкових накладних. Введення «ПДВ-рахунків» суперечитьпрактиці країн ЄС. Гучні тези про те, що європейська практика активнозастосовує електронне адміністрування ПДВ у тому вигляді, як його ввівпарламент та як його адмініструє ДФС не витримують критики.
По-перше, убільшості країн членів ЄС взагалі відсутній такий документ як «податкованакладна», відсутня вимога розкривати кожну фінансово-господарську операціючерез реєстрацію «податкової накладної» на сервері державного фіскального органу.
По-друге, у всіхюрисдикція ЄС відсутня можливість зловживання знана в Україні як «9й-стан».Жоден фіскальний орган ЄС не може вирішувати існує чи не існує суб’єктпідприємницької діяльності. Жоден фіскальний орган країн ЄС не може своїмрішенням «про розірвання електронного договору» зупинити роботу підприємства. Сьогодні коженплатник ПДВ зіштовхнувся з проблемою неможливості працювати, оскільки податковаміліція ставить 9-й стан коли хоче, як хоче і кому хоче. Як наслідок,дотриматися жорстких термінів реєстрації податкових документів стає не можливо.
По-третє, успішнийдосвід електронного адміністрування ПДВ у більш м’якій формі (без тотальноїреєстрації податкових накладних) підтверджений на практиці таких країн якЗамбія, Габон, Коста-Ріка, Таджикистан, Азербайджан. Звертаємо Вашу увагу, що узазначених юрисдикціях використовується тільки касовий метод обліку ПДВ. Разомз тим, в Україні зараз використовується паралельно і «касовий метод» і «правилопершої події»: у кредит можна ставити тільки оплачений дебет ПДВ, а податковінакладні мають складатися відповідно до правила першої події. Таким чином,платники податків не розуміють у чому успішність і прогресивність «ПДВ-рахунків»та електронного адміністрування ПДВ в Україні.
По-четверте, ужодній з країн ЄС не існує «зустрічних звірок», які по суті не є перевірками,але на підставі яких можуть бути народжені акти про нікчемність, «нікчеми».Податкова або проводить перевірку або не проводить перевірку. Кількість запитівна так звані «зустрічні звірки» значно зросла з 01.01.2015. Разом з тим,більшість запитів, надісланих платникам податків складені з порушеннями,«дефектами форми». Водночас, навіть за умови надання відповіді на такий запитДФС ніколи не інформує платника податків про результат обробки йогоповідомлення в установлений ПКУ строк.
По-п’яте, введення електронногоадміністрування ПДВ з тотальною реєстрацію податкових накладних де-факто тількивідкинуло Україну від гармонізації законодавства з країнами ЄС. В той час, якЄвропейська Комісія активно розробляє Директиву про захист комерційноїтаємниці, ДФСУ робить все аби максимально розкрити комерційну таємницюукраїнських платників ПДВ. Адже, якщо ДФСУ не може забезпечити технічневирішення проблеми подання звітності та реєстрації податкових накладних, колиспівробітники ДФСУ активно зловживають «9м-станом», то як ДФСУ може гарантуватизахист комерційної таємниці: ціни та різновидів товарів та послуг,постачальників та продавців?
Певно прийшов час скасовувати маразматичні новели і починати притягувати до відповідальності посадових-осіб, які спричинили масштабну економічну диверсію своїми діями/бездіяльністю, створивши несприятливі умови для ведення бізнесу в Україні з 01.01.2015 по сьогодні.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 480
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 161
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 18229
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 10388
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 6158
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4936
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3931