Укрпошта впроваджує комплексний проект розвитку електронної комерції
З липня цього року Укрпошта розпочала впровадження Програми електронної комерції – ECOMPRO, яка дозволить он-лайн продавцям набагато легше пересилати свої товари через Укрпошту.
З липня цього року Укрпоштарозпочала впровадження Програми електронної комерції – ECOMPRO, яка дозволитьон-лайн продавцям набагато легше пересилати свої товари через Укрпошту.
ЕCOMPRO є програмоюВсесвітнього поштового союзу (ВПС), вона передбачає новий глобальнийкомплексний проект розвитку електронної комерції, завдяки якому створюютьсянові можливості для міжнародного обміну, зростання бізнесу і швидкогоповернення інвестицій.
Програма ЕCOMPRO передбачає нетільки вдосконалення нормативних документів ВПС, наприклад у сфері поверненнятоварів, ціноутворення на поштові посилки з Інтернет-магазинів, але ізастосування існуючих інформаційних продуктів і технічних стандартів ВПС.Розроблено Керівництво з електронної комерції з практичними рекомендаціями щодорозвитку для поштових служб.
Укрпошта традиційноприєднується до проектів ВПС однією з перших. Так, у 2003 р. Укрпоштазапровадила «Міжнародну фінансову систему» (IFS) ВПС, яка дозволяє здійснюватиелектронні перекази. У березні 2010 р. для розширення географії обмінуміжнародними переказами Укрпошта приєдналася до системи «Єврожиро». НаразіУкрпошта здійснює двосторонній обмін поштовими переказами з 36-ма країнами, зних – відправленнями з післяплатою – з 11-ма країнами. Укрпошта надає декількавидів послуг міжнародних переказів: адресні перекази, перекази до запитання, зпісляплатою, термінові, на рахунок, з рахунку. Перекази приймаються тавиплачуються у гривнях, доларах США та євро.
З 2003 р. Укрпошта співпрацює з компанією«Ворктрейс» для формування та обміну електронними повідомленнями черезінформаційну мережу Post*Net ВПС з іншими поштовими операторами про вхідні тавихідні міжнародні посилки. На сьогодні такий обмін здійснюється з 143-мапоштовими службами.
Інформація з електронних повідомлень використовуєтьсядля підтвердження якості міжнародної поштової служби. Це дозволяє відстежуватипроходження міжнародних поштових посилок і відповідати вимогам ВПС щодопоказників, які характеризують посилкову службу. Слід відзначити, що Укрпоштаотримує щорічну додаткову винагороду від інших поштових операторів за виконаннястандартів якості ВПС.
Крім того, з 2011 р. Укрпоштаприєдналася до Довідково-рекламаційної Інтернет системи (ІВІS) ВПС, якадозволяє здійснювати прискорену обробку рекламацій, що надходять від іншихпоштових операторів у випадках розшуку втрачених поштових відправлень.
З 2007 р. національний оператор поштовогозв’язку долучився до Глобальної системи моніторингу якості міжнародної поштовоїслужби ВПС за участю незалежних експертів.
ВПСдопомагає поштовим адміністраціям країн-учасниць формувати якісні, інтегрованіпоштові продукти та мережі, орієнтовані на сучасні потреби споживачів. Однак,усі країни-члени ВПС мають діяти скоординовано і працювати на випередження:постійно змінюватись і впроваджувати нові послуги.
У ІV кварталі 2015 р. Укрпоштапланує здійснити запуск офіційного мобільного додатку з базовим функціоналом,який дозволить відстежувати відправлення і користуватися картою поштовихвідділень. Подальше розширення функціоналу мобільного додатку відбудеться у2016 р. і дозволить приєднатися до мобільного сервісу відстеження завідправленнями ВПС. Треба додати, що ВПС планує розробити програму дляодночасного відстеження проходження замовлень та платежів.
До стратегічних напрямів діяльностіУкрпошти, передбачених на 2016 рік, належить і створення Інтернет-майданчика(e-marketplace) підприємства для продажу товарів оф-лайн та он-лайн продавців,який можна буде розмістити у захищеному Глобальному репозиторії ВПС дляпоштових електронних магазинів, що також сприятиме зростанню довіри доміжнародної електронної комерції.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 476
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 151
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 93
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 14685
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 7426
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 3878
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3839
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3782