Кіпрський армагедон українського олігархату
Ну що, дочекались, панове олігархи? Ось вам ще одна причина чому гроші потрібно тримати у вітчизняних фінансових установах а не на Кіпрі.
Ну що, дочекались, панове олігархи? Ось вам ще одна причина чому грошіпотрібно тримати у вітчизняних фінансових установах а не на Кіпрі.
Причинадоволі позаїчна – все та ж криза. Вранці 16 березня міністри фінансів державєврозони, після десятигодинного засідання, прийняли рішення виділити 10 млрд.євро замість 17,5, до того ж з дуже цікавими вимогами. Хоча не виключено, що тіукраїнські грошові мішки в кого хороші фінансові аналітики свої капітали вже давновивели.
Зелений понеділок, а цього року це 18 березня що знаменує собоюпочаток Великого посту, на Кіпрі відзначається на державному рівні, а отже вихіднийдень. Та не зважаючи на це парламент острівної країни має вирішити одну дужеважливу проблему, прийняти вимоги Євросоюзу про примусове списання до 10 %коштів з банківських депозитів та підняття ставки корпоративного податку 10 до12,5 %.
В таких випадках говорять: «Кризапідкралась незамітно». Думаю, що не потрібно окремо зазначати, про те що не маєнічого страшнішого на світі ніж паніка. Вірніше навіть не так. Не має нічогострашнішого на світі, а ніж паніка, особливо приведена в дію недовірою чиневизначеністю. А паніка на світових фінансових ринках буде.
Кіпр до останнього часу був таким собімаленьким острівком безмежного щастя та тихою гаванню для багатіїв з цілогосвіту, а в останній час еСеНДовських олігархів та ще невідомо кого. І хоча звступом до Європейського Союзу у 2004 році багато чого змінилось в податковійполітиці цього з дозволу сказати, офшорчику, а конкретніше в сторонузакручування гайок, все одно тепер це буде виглядати легесеньким бризом на фонітого шторму, що може початись, власне з 20 березня 2013 року.
В нашому випадку, правда доцільніше вестимову про Республіку Кіпр. Саме в республіканському парламенті бракує одногоголосу для початку здійснення доленосних змін. З іншої сторони опозиційні силизадекларували, що ні за яких умов жодного свого голосу не дадуть. Та якщо бути об'єктивним, по великому рахунку, це вже не має жодного значення. Великий маховикзапущено. Станом на сьогодні борги Кіпру складають приблизно 60 % від ВВП, що, доречі, в межах Маастріхських угод, але завтра… А завтра це може бути вже цілих150 %. І хоча економіка Кіпру надзвичайно мала у порівнянні з економікою об'єднаної Європи, наслідки можуть бути просто катастрофічними. Катастрофічнимив силу цієї ж таки паніки.
Кіпріоти масово вилучають готівку збанківських терміналів. Та максимально на що вони можуть розраховувати це на 200євро з одного банкомату. Острів’янам можна лише поспівчувати, українцям таківідчуття знайомі ще з початку дев'яностих. Та це не саме страшне. Страшнішеінше. Кіпр обіймає перше місце по обсягах інвестицій в Україну. Не секрет, щоце повертаються ці самі українські гроші. Так от, мало того що з депозитіводноразово, одномоментно буде експропрійовано до 10 % коштів, так ще й можебути «заморожено» деякі рахунки з одночасним розкриттям банківської таємниці.Це, звичайно, якщо буде підозра про нелегальне або кримінальне походження, хочаЄвросоюз бажає повної прозорості.
Зважаючи на масштабність недавніх виборчихкомпаній деяких кандидатів в народні депутати, а також політичних партій, невиключено, що гроші з Кіпру потрапляли і на виборчі перегони. То ж цілкомймовірно, що найближчі вибори, приміром до Київської ради, можуть виявитись длядекого марними надіями. До речі, призупинення операцій по деяких рахункахкорпоративних клієнтів, може негативно вплинути на діяльність українськихпідприємств, що в свою чергу може спровокувати затримки по виплаті заробітноїплати, а від так і підвищення, і без того високого, градусу соціальної напругив Україні.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 234
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 145
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 134
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9902
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 6184
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5040
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804 -
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
2673