Бумеранг правосуддя або "вийшли" самі на себе
Ця стаття про боротьбу з корупцією в органах Національної поліції України. Точніше про "заказуху" та невідворотність покарання за провокацію злочину.
Наприкінці грудня 2018 року працівниками Запорізького управління внутрішньої безпеки Національної поліції було затримано за начебто отримання хабаря начальника Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області полковника В.
Заявником у цьому кримінальному провадженні виступив працівник того ж відділу поліції – заступник начальника сектору кримінальної поліції Ч.
В своїй заяві та на наступних допитах він розписав у всіх можливих барвах «злодіяння» свого начальника, як останній вимагав від Ч. хабарі за «кришування металістів та валютчиків», зазначив конкретних комерсантів-жертв «свавілля» начальника поліції В., вказав на факти отримання грошей від останніх. Заявник Ч. виявився неабияким майстром фантастичного жанру.
Після кляузи Ч. та проведення негласних слідчих дій, які до речі проведено з грубими порушеннями законодавства, начальника поліції В. затримано «на гарячому». Полковник, батько неповнолітніх дітей, вимушений переселенець, учасник бойових дій на сході країни, завдяки підлості свого заступника опинився за гратами.
Що ж виявилось насправді. У ході допитів працівників Пологівської поліції з’ясувалося, що Ч. виношував плани скинути свого начальника з посади та зайняти його місце ще з самого призначення В. керівником цього відділу поліції. Провокатор був невдоволений стилем роботи свого начальника, його принциповістю до проявів корупції з боку підлеглих, забороною займатися «заробітком на стороні». Своє невдоволення Ч. висказував майже всім колегам, навіть листоноша була в курсі злих намірів заявника. Але ж ніхто не сприймав серйозно такі вислови, оскільки у нормальної людини й на думку не спаде досягнути своєї мети ціною репутації та долі іншої людини.
Але куратори заявника з лав внутрішньої безпеки вважали інакше. Декілька років тому Ч. попався «УВБ-шникам» на систематичних хабарях та крадіжках палива з Пологівського депо ДП «Придніпровської залізниці». Ходу справі не дали та ймовірно з цього моменту Ч. став «агентом під прикриттям». Тиск на бізнес з боку Ч., отримання ним систематичних винагород від потерпілих та злочинців за супровід кримінальних проваджень, працівниками УВБ не помічались, хоча всі ці факти відомі мешканцям району та підтверджуються свідками. Така безкарність Ч. та потурання його неправомірній поведінці з боку працівників УВБ дали йому всі підстави вважати себе небожителем та шляхом провокації свого керівника зайняти його посаду.
Повернуся до доказів по справі начальника Пологівській поліції. Всі підприємці, на яких посилався провокатор Ч. у своїх показах пояснили, що ніякого відношення до бізнесу, на який вказував Ч., вони не мають, полковник В. жодного разу ні у кого з них гроші не вимагав та не отримував, навпаки, один зі свідків вказав на допиті, що саме заступник начальника поліції Ч. «відмазував» його від працівників поліції за допущені ним правопорушення.
Працівники УВБ по декілька разів передопитували цих свідків з метою підігнати їхні покази під свою провокацію, але свідки мужньо витримали всі нападки провокаторів у погонах та стояли на своєму: «полковник В. грошей не отримував».
Загнані в глухий кут УВБ-шники не видумали нічого кращого, як підробити протоколи допитів. Цей факт виплив у Генеральній прокуратурі та у комплексі з іншими доказами провокації з боку заявника Ч. та його кураторів з УВБ, у тому числі за результатами експертизи Служби безпеки України, яка підтвердила невинуватість полковника В., став підставою для закриття кримінального провадження стосовно начальника поліції В. та відкриття кримінального провадження за фактом провокації та службового підроблення стосовно працівників Запорізького УВБ та самого заявника Ч.
У висновку до наведеного вище, зазначу, що боротьба з корупцією, у тому числі в органах поліції, є необхідною умовою формування оновленого суспільства з нульовою толерантністю до такого ганебного явища. Але коли під лозунгами боротьби за очищення влади, нечисті на руку правоохоронці намагаються досягнути своєї корисної мети за рахунок провокації чесного офіцера – покарання невідворотнє. Ми будемо пильно слідкувати за розвитком вже нової кримінальної справи стосовно провокаторів, підключимо до контролю суспільство, небайдужих громадян, засоби масової інформації, керівництво МВС та Генеральної прокуратури України.
Далі буде…
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 157
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 81
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3131
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2079
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1887
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1481
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1386