Для чого потрібна дегазація сміттєзвалищ?
При кожній можливості, я нагадую про те, що за різними даними вже понад 5 % території України займають сміттєзвалища. Легально їх існує близько 6 500, водночас нелегальних понад 30 000!
Компанія “КЛІАР ЕНЕРДЖІ” працює в енергетичній галузі з 2015 року, один з ключових напрямків нашої роботи - це будівництво теплових електростанцій та проведення дегазації полігонів твердих побутових відходів шляхом встановлення когенераційних установок для виробництва електричної енергії з системою збору та утилізації біогазу. Станом на сьогодні, наші установки працюють уже в 12 регіонах України. Саме тому, ми як ніхто інший, знаємо цю проблему дуже глибоко.
Навіть якщо зараз, магічним чином, вся Україна почне сортувати сміття, на вирішення проблеми вже наявних переповних сміттєзвалищ піде не один рік. Швейцарія та Швеція, які є лідерами у сфері поводження з відходами почали впроваджувати відповідну політику ще в 1970-х роках, близька до нас географічно Польща - у 2003 році. Ми ж починаємо цю дискусію тільки зараз. Тому попереду ще великий об’єм інформаційної роботи, підготовки відповідних потужностей, а головне - зміна ставлення людей до цього процесу. Складно уявити, наскільки довгий шлях нам потрібно ще пройти.
Однією з основних проблем полігонів твердих побутових відходів є те, що під час біологічного розкладання органічних решток виділяється біогаз, який наполовину складається з метану, а також з вуглекислого газу, азоту, сірководню та інших газів. Це шкідливі сполуки, які потрапляють в легені людини, в наші ріки та озера, в нашу родючу землю і отруюють їх. Також метан - є одним із факторів “парникового ефекту”, що спричиняє глобальне потепління і танення льодовиків. За своєю суттю він більш ніж у 20-ть разів шкідливіший для планети ніж вуглекислий газ (СО2).
Сам по собі біогаз - є цінною сировиною для виробництва електроенергії. Екологічні стандарти розвинених країн вже давно передбачають обов’язковий збір та спалювання біогазу з полігонів, в Україні цей ринок тільки починає розвиватися. Крім очевидних економічних переваг, будівництво когенераційних установок дозволяє суттєво поліпшити екологічну ситуацію в регіоні. Дегазація зменшує кількість метану в повітрі, мінімізує ризик пожеж, вибухів та інших екологічних катастроф. Вона проводиться переважно на вже закритих полігонах, для цього буряться спеціальні свердловини, через які біогаз потрапляє в спеціальний сепаратор, де проводиться його очистка, згодом він спалюється у двигун-генераторах і перетворюється на електроенергію.
В законодавстві Європейського союзу чітко регламентована робота з полігонами ТПВ. Існує пряма заборона захоронювати на полігонах відходи з великою кількістю органіки, так званих “нестабільних” відходів. Такий підхід дозволяє ще на етапі збору сміття суттєво зменшити можливу майбутню шкоду довкіллю. В Швейцарії така заборона запроваджена з 2000 року, в Австрії - з 2004, в Німеччині з 2005 року.
В Україні ця проблема стала відомою суспільству і суттєво актуалізувалась після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом майже три роки тому. Все почалося з пожежі, яку не могли погасити три дні. А за кілька днів після погашення, стався ще й обвал. Тонни сміття просто поховали під собою чотирьох людей: трьох рятувальників і одного працівника комунального підприємтсва, чиє тіло не знайшли досі.
Після такої масштабної екологічної катастрофи експлуатувати сміттєзвалище категорично не можна, потрібно негайно провести дегазацію, щоб подібна ситуація не повторилася в майбутньому. Адже в зоні ризику не лише мешканці найближчих сіл, а й жителі частини регіону! Міська влада Львова, на щастя, розуміє це, а тому провела конкурс на пошук досвідченої компанії для проведення дегазації полігону твердих побудових відходів. Наша компанія є беззаперечним лідером в Україні в процесі дегазації сметтєвалищ, тому ми подались на конкурс, у якому без проблем перемогли. Незабаром вже розпочнуться підготовчі роботи, після чого наші провідні спеціалісти візьмуться за те, щоб зробити Грибовицьке сміттєзвалище бізпечнішим для жителів регіону.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 709
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 145
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 130
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 96
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 8026
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 6904
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6583
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5053
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 4558