Ключові помилки в маркетингу та як їх уникнути
Яких ключових помилок припускаються маркетологи та як їх уникнути розбираємося далі.
Потужні маркетингові кампанії здатні змусити людей говорити про вашу компанію, привернути широку увагу ЗМІ й аудиторії та в подальшому збільшити прибуток за рахунок притоку нових клієнтів. І навпаки, необдумані та хаотичні маркетингові рішення можуть значно позначитися на доходах бізнесу.
Яких ключових помилок припускаються маркетологи та як їх уникнути розбираємося далі.
Відсутність планування
Часто власники бізнесу починають займатися стихійним маркетингом без належного планування, стратегії та оцінки й бюджетування структури бізнес-процесів компанії. Саме тому раджу завжди приділяти увагу розробці стратегії й плануванню тактичних дій з маркетингу з обов’язковим визначенням дедлайнів досягнення результатів.
Бліде пакування
Здебільшого власники намагаються економити на пакуванні, зовнішньому вигляді та внутрішньому наповненні продукту. Проте «сірість» знижує конверсію в ритейлі, де пакування є головним способом комунікації зі споживачем.
Інвестиція в дизайн пакування має передбачати не тільки «відмінність на полиці», а й бажання отримати досвід розпакування і зберігання. Пакування сьогодні повинно бути не просто помітним, але ще й «INSTAGRAMABLE», тобто таким, яким точно захочеться поділитися у соцмережах.
Тотальна лідогенерація
Орієнтація виключно на актуальний попит є небезпечною стратегією, адже щойно тільки реклама вимикається, бізнес зупиняється. Більше того, вартість залучення клієнтів для «no name» компаній є завжди набагато вищою.
Формуйте впізнаваність бренду, аби бути помітними. Виберіть стратегію та комунікацію для продукту, визначіть ЦА і невтомно бийте в одну точку, допоки споживачі не почнуть асоціювати вашу продукт з певною категорією у магазині. Яскравими прикладами подібного асоціативного ряду є такі бренди як Whiskas, Fairy тощо.
Прагнення універсальності продуктів
Комунікація всіх можливих особливостей і характеристик продукції одразу створює продукти без конкурентної переваги та диференціації.
Важливо виділити «силу» та зосередитися на ключовій причині, чому варто купувати саме ваш продукт, а не конкурента, і вже до неї додавати ключові характеристики.
Створення «вигідної» вартості
Спроби обрати «ціну для всіх» не мають цінності й ведуть до «цінового болота». Люди завжди прагнуть отримати найдорожчий або найдешевший продукт.
Стратегія найвищої ціни в категорії передбачає створення доданої вартості та статусу від володіння чи користування продуктом. Визначивши найнижчу ціну, необхідно будувати доступний бренд «без зайвих» характеристик зі зменшенням собівартості.
Викривлене сприйняття поведінки аудиторії
Нав'язувати патерни поведінки чи розуміння і сприйняття аудиторії виключно через призму власного досвіду. «Ми не наша цільова аудиторія» як колись сказав директор IBM Design studio про постери, які висять в їхніх офісах.
Бренди зараз одночасно працюють з представниками 4 поколінь. У кожного з них є різні контексти та цінності, канали й формати сприйняття інформації. Тільки досліджуючи та тестуючи їх, можна робити висновки про те, що цінує і як обирає споживач.
Пошук ідеальних клієнтів
Зазвичай працюючи над стратегією для бренду, маркетологи намагаються описати ідеальний профіль клієнта за критеріями вік, стать, дохід або вигадати йому історію «Карини - власниці косметологічного салону». Проте я рекомендую сегментувати клієнтів за мотивами споживання, їхніми страхами й ситуаціями використання продуктів. Окрім того, не варто зводити все до однієї моделі визначення портрету ЦА, а навпаки постійно вигадувати нові підходи до сегментації та перевіряти потреби ваших клієнтів.
Помилки трапляються, проте завдяки продуманій маркетинговій стратегії, визначенню ключових переваг бізнесу та завчасному плануванню ви зможете зрозуміти, що найкраще спрацює для вашого продукту та як дійти до мети.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 224
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 10004
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8938
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8284
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 4200
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3995