Новий "інвестиційний клімат" та мастодонти українського бізнесу
Треба зважати, що, попри бравурну риторику, далеко не всі в Україні з оптимізмом чекають на відкриття вітчизняного ринку, яке змінить загальний фінансово-економічний, а у перспективі й соціально-політичний клімат в Україні.
Запровадження повноцінної зони вільної торгівлі, яке відбудеться, якщо не 1січня наступного року, то однозначно після референдуму у Нідерландах у квітні2016, безумовно, змінить загальний фінансово-економічний, а у перспективі йсоціально-політичний клімат в Україні.
Причому, треба зважати, що, попри бравурну риторику, далеко не всі в Україніз оптимізмом чекають на відкриття вітчизняного ринку. Насправді, українські«флагмани» економіки – фінансово-промислові групи (ФПГ) – вінець еволюціїкримінально-олігархічних кланів, біля витоків яких стояли представникиколишньої партійної номенклатури та криміналітету, звикли комфортно і безпечножити у своєрідному заповіднику.
Цей заповідник ідеологи панівного класу свідомо створювали із закликом пронеобхідність виникнення «національної буржуазії» і дбайливо охороняли підгаслами «захисту вітчизняного виробника». Насправді ж, за цими «шляхетнимидеклараціями» ховалося цинічне і прагматичне бажання «вітчизняної буржуазії»будь-яку ціну уникнути конкуренції з міжнародним капіталом та великимитранснаціональними корпораціями, які в умовах справжньої ринкової економікидоволі швидко і легко виграли б конкуренцію з місцевими «бізнесменами», якінайбільш ефективними фінансовими інструментами традиційно вважають паяльник тапаяльну лампу, а найкращим методом налагодження взаємовигідних діловихстосунків – банальний «відкат».
Цей заповідник, де можна продавати «шедеври» вітчизняного автопрому, якіскоріше нагадують металобрухт, ніж автомобілі, за ціною Б/Ушних цілкомпристойних іномарок з Європи, дуже комфортний для вітчизняного, великогобізнесу, особливо пов’язаного з владою.
Цілком зрозуміло, що представники кримінально-олігархічних кланів зовсім незацікавлені у перетворенні неофеодального заповідника для вітчизнянихмастодонтів на справжні капіталістичні джунглі, де місцевим "акуламбізнесу" буде відведена роль дичини.
Тому треба усвідомлювати, що попри пафосні промови та бравурні заявининішній панівний клас насправді мало зацікавлений у реальних змінах в Україні.Нащо міняти комфортні для себе правила гри та робити привабливішимінвестиційний клімат якщо це може призвести до вимирання місцевих мастодонтів?
Під таким кутом зору, значно легше зрозуміти справжні мотиви людей, якіроблять все можливе для того, щоб відтягнути якомога довше цей прекрасниймомент "зміни клімату". Бо перспективи виходу на європейський ринокбільшість вітчизняних «бізнесменів» банально не має, а вірогідність приходуна український ринок іноземців відверто лякає "володарів заповідника".
Наприклад, вірогідність того, що в умовах відкритого цивілізованого ринку«найвідоміший український інвестиційний банкір» І.Мазепа зможе конкурувати зДж. Соросом, не набагато перевищує вірогідність виживання АвтоЗАЗу уконкуренції з BMW.
А тепер візьміть до уваги близькість багатьох бізнес-дарувань до влади,передусім Президента та Прем'єра іматимете відповідь на питання: хто насправді гальмує процес євроінтеграції.
І цих людей можна зрозуміти.
В умовах заповідника навіть курченкі, мазепи та всілякі іншісаші-стоматологи можуть легко і швидко стати мільярдерами та базікати провласні унікальні підприємницькі таланти. А в умовах справжньої, конкурентної,ринкової економіки всі вони приречені на загибель та зникнення.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5613
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5604
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5005