Податкова реформа - нове "затягування пасків" чи фундамент розвитку?
Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з “економіки минулого”, та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутньо
Взяв участь в обговоренні податкової реформи, організованій Комітетом ВР з питань податкової політики. Як заступник голови Радикальної партії з питань економічної політики та Голова Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва висловив такі позиції:
1. Всі зміни у податковій системі мають бути системні, прозорі та передбачувані, а не вирішуваться “за ніч”. Отже дякую пану Роман Насіров своєчасну організацію багатостороннього діалогу Парламент-Уряд-Бізнес.
2. Податкова реформа – не мета. Не потрібні зміни заради змін чи чергових “покращень”. Податкова реформа – один за найпотужніших інструментів економічної політики. І ми зобов’язані почати використовувати його за призначенням – для створення економічного зростання, а не для фіскального “витискання останніх соків”.
3. Економічна політика і її податковий інструментарій мають бути спрямовані на створення умов детінізації економіки, залучення інвестицій, ріст експорту, збереження й створення робочих місць. Це має стати філософією податкової реформи, її відправною точкою.
4. Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з “економіки минулого”, та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутнього – знижувати податки і надавати потужні податкові стимули для виробничого і інтелектуально-місткого бізнесу.
5. Пріоритетним є спрощення адміністрування податків + зниження фіскального навантаження на фонд оплати праці (ЄСВ та ПДФО) + податкові стимули для виробничого сектору економіки. Це дозволить перетворити Україну з економічної колонії, яка експортує метал-зерно-руду-ліс кругляк, на потужного сучасного Європейського виробника продукції з високою доданою вартістю.
6. Україна, хочемо ми цього чи ні, бере участь в глобальній конкурентній боротьбі за інвестиції, ринки та робочі місця. І нажаль інвестори та виробники в Україну не рвуться, а заходять в Польщу, Туреччину, Чехію тощо. Ми маємо виборювати свої позиції. Дякую за чітку позицію з цього приводу заступника Міністра економіки Max Nefyodov.
7. Тільки такий цілеспрямований та комплексний, а не фрагментарний підхід до податкової реформи дасть Україні шанс досягти рівня розвитку економіки, передбаченого Стратегію-2020. Адже сьогодні ми економічний аутсайдер. ВВП України (за паритетом купівельної спроможності) на душу населення сьогодні – менше $8 000 на душу населення, в Білорусі – понад $17 000. Частка переробної промисловості в Україні <14%, в Білорусі – 27%. В цьому велика “заслуга” саме неефективної податкової системи. Тому якщо вже робити реформу - то справжню, а не поверхневу.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 214
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 8910
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8039
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 7444
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3580
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3250