Виборча легітимація анексії Криму: чим насправді керується Москва?
Обґрунтування легітимності обрання майбутніх представників Криму та Севастополя (а можливо й Державної Думи в цілому) слід будувати не суто на юридичних аргументах, а й враховувати політичні. У даному випадку – це перенарізка виборчих округів у вигідний дл
18 вересня 2016 року вРосії пройдуть чергові вибори до Державної Думи. Варто зазначити, що вони маютьважливе політичне значення не лише для Кремля, а й для Києва. Вперше відокупованих територій Криму та Севастополя обиратимуться депутати до загальнонаціональногопредставницького органу. Відповідно, саме це й привертає увагу українськоїгромадськості і політиків, оскільки в такий спосіб Росія намагається здійснитидодаткову «легітимацію» анексії півострову.
Таке прагнення, безумовно, є логічним та закономірним уконтексті загальної лінії політики Кремля, спрямованої на інкорпорацію Криму тайого перетворення в типову «імперську провінцію» як у соціальному, так і вполітичному плані. Проте якщо для «внутрішнього споживача» введенняпредставників півострова до Державної Думи і може здатися легітимацією анексії,то в міжнародному аспекті даний крок навпаки є програшним, оскільки викликаєпротест не лише України, а й Заходу в цілому. Зрозуміло, що факт невизнаннявиборів у Криму світовою спільнотою мало цікавить Москву, але він однозначно впливатимена роботу майбутнього парламенту, оскільки депутатські мандати представниківокупованих територій просто не визнаватимуться цілою низкою країн.
Існує думка про те, що проведення вище зазначених заходівна півострові призведе до автоматичної втрати легітимності всією ДержавноюДумою. У даному випадку беруться до уваги деякі норми виборчого законодавстваРФ, які забороняють обиратися особам, які мають громадянство іншої держави.Навіть якщо гіпотетично допустити наявність українських паспортів у кандидатіввід Криму та Севастополя, то можна вести мову лише про незаконність їхньогообрання, а не майбутньої Думи в цілому.
Загалом проблема визнання/невизнання виборів у Кримулежить зовсім в іншій площині. Слід звернути увагу на те, що виводити данеположення варто із самої підготовки до парламентських виборів. Справа в тому,що із анексією Криму та Севастополя кількість місць у Державній Думі залишиласята ж сама. Тобто, здійснюючи маніпуляції з виборчими округами, Москва зменшилаквоту інших суб’єктів федерації. Тому представництво Криму та Севастополя вросійському парламенті буде не власним, а, так би мовити, запозиченим чи навітьвкраденим.
Таким чином, варто зазначити, що обґрунтуваннялегітимності обрання майбутніх представників Криму та Севастополя (а можливо йДержавної Думи в цілому) слід будувати не суто на юридичних аргументах, а йвраховувати політичні. У даному випадку – це перенарізка виборчих округів увигідний для чинної влади спосіб.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5599
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5596
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4984