Чому українці все менше хочуть інтегруватися з ЄС?
Нещодавно проведене Інститутом Горшеніна соцопитування показало, що за останній рік кількість прихильників євроінтеграції суттєво зменшилась.
Нещодавно проведене ІнститутомГоршеніна соцопитування показало, що за останній рік кількість прихильниківєвроінтеграції суттєво зменшилась. Так, цього року інтеграцію України з ЄС підтримали55,2% респондентів, тоді як у 2015-му цей показник складав 62,2%. Водночасзросла кількість громадян, які не бажають інтегруватися з будь-ким – чи то зЄС, чи з Митним союзом.
З одного боку, зростання середукраїнців апатійних настроїв щодо вектору зовнішньої орієнтації держави єнегативною тенденцією, оскільки в сучасному глобалізованому і тісноінтегрованому світі досить небезпечно залишатися осторонь інтеграційнихпроцесів. Це може призвести до безнадійного відставання країни в економіці таполітичної ізоляції.
Та, з іншої сторони, подібнінастрої в суспільстві навряд можна вважати несподіванкою. Адже вся історіянезалежності України – це нескінченний вибір – геополітичний, цивілізаційний,між Заходом і Сходом, Європою та Азією, митними і європейськими союзами,світськими і релігійними цінностями тощо. Кожна нова влада повертає то направо,то наліво, але при цьому країна ніколи не рухається вперед. Політичні елітипросто використовують проєвропейський або проросійський вибір як прикриття длябезвідповідальності за долю власної держави. Тому український флюгер ніколи йне зупиняється на якомусь конкретному напрямку, бо для стійкого курсу необхідніреальні зміни у відповідності до обраних стандартів.
Ми щораз будуємо в себе тоРосію, то Європу, і забуваємо, що будувати треба Україну. Коли ми обираємо цюхибну систему координат, яка передбачає наслідування зовнішніх європейських чибудь-яких інших ідеалів, то залишаємося в лабетах радянської світоглядної установки,яка невпинно чекала настання світлого комуністичного майбутнього, тоді якдалеко некомуністичне повсякдення тоталітарного минулого насправді простозастоялося в реальності під назвою СРСР.
Поширення євроінтеграційної апатіїзумовлено тим, що реальність під назвою Україна поки що продовжує бути антиподомтому, що суспільству подається під вивіскою «Європейська Україна». Не требадумати, що народ розчарований Європою; просто він бачить, що справи в Україніаж ніяк не наближаються до європейських. Сьогодні вже не ті часи, коли можнанав’язати великим спільнотам якісь далекі і привабливі метафізичні істини накшталт «комунізму» або «європейських цінностей», які ніколи не настають, однакімітацією досягнення котрих вміло користується зацікавлені кола. Переконатигромаду нині можна лише реальними домашніми справами, які об’єктивно покращуютьжиття людей.
Тож перший висновок про те, щоукраїнці стають менш прихильними інтеграції чи шукають свій особливий «третійшлях» розвитку, невірний. Вони прагнуть, щоб обраний великими жертвами шляхбуло втілено не в деклараціях і маніфестах, а в якості їх життя. А допоки євроінтеграцієюназиватимуть те, що зараз відбувається в країні, ця ідея навряд збільшить колосвоїх прихильників.
- Новий рівень вантажоперевезень: старт контрейлерного коридору Україна – Німеччина Володимир Гузь вчора о 12:08
- Партнерство для відбудови: як бізнесу інвестувати в критичну інфраструктуру Ростислав Никітенко вчора о 12:03
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра Павло Васильєв 31.05.2025 13:54
- На росії існує лише одна церква – це терор Володимир Горковенко 30.05.2025 22:44
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? Валерій Карпунцов 30.05.2025 14:32
- Ритейл уже не про полиці: нова екосистема бізнесу Олег Вишняков 30.05.2025 13:13
- Про обопільну вину у справах ДТП та страховку Світлана Приймак 30.05.2025 11:48
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості Дана Ярова 30.05.2025 11:46
- Чому водень потребує політики, а не лише технологічного прориву? Олексій Гнатенко 30.05.2025 11:13
- Як аграрний бізнес стає жертвою рейдерства і як цьому запобігти Сергій Пагер 30.05.2025 09:08
- Відсутність доходу як підстава для звільнення від сплати судового збору: судова практика Арсен Маринушкін 30.05.2025 08:39
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі 29.05.2025 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін 29.05.2025 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський 29.05.2025 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко 29.05.2025 14:12
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1226
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 344
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 143
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного 114
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра 91
-
Навроцький – наступний президент Польщі: що це означає для України
Думка 20397
-
Малюк плете "Павутину". Як СБУ атакувала дронами аеродроми РФ і які наслідки це матиме
18694
-
Ядерна тріада Росії під ударом – прямі та непрямі наслідки
Думка 12633
-
Польща обирає президента. Хто з кандидатів кращий для України – Тшасковський чи Навроцький
12106
-
Над прірвою з "Орєшником". Як Росія виплутуватиметься з української "Павутини"
Думка 6795