Український мед в європейській опалі
Від учора було припинено видачу сертифікатів на поставки вітчизняного меду до країн ЄС. Причиною блокування експорту стала заява однієї з чеських компаній про виявлення в українській продукції заборонених протимікробних антибіотиків. Звісно, рано робити ос
Від учора було припинено видачу сертифікатів на поставки вітчизняногомеду до країн ЄС. Причиною блокування експорту стала заява однієї з чеськихкомпаній про виявлення в українській продукції заборонених протимікробнихантибіотиків. Зі свого боку, українська фітосанітарна і ветеринарна службапообіцяла якомога швидше розібратися в інциденті, оскільки Україна як один знайбільших світових експортерів меду дуже зацікавлена в постачанні відповідноїпродукції європейським споживачам.
Звісно, рано робити остаточні висновки до появи результатівлабораторних перевірок, однак передісторія «медової» проблеми дає привідвбачати в ній чіткий політичний слід. І ось чому.
Ще в листопаді минулого року в медовій продукції чеськоїфірми-постачальника Vcelpo було виявлено заборонені в ЄС речовини.Спочатку компанія, яка належить чеській Спілці бджолярів, стверджувала, щопродає мед саме чеського походження. Але тепер керівник підприємства ПанайотісМаргарітопулос почав переконувати, ніби в усьому винна продукція українськоговиробництва, яку компанія домішувала до чеського меду і продавала під власноюмаркою. Опустимо той момент, що такі дії є незаконними, і лише зауважимо, що всамій Спілці бджолярів Чехії не мають достовірних даних про шкідливість самеукраїнського меду і не поспішають звинувачувати українських виробників.
Та найцікавіше в іншому. Попри те, що джерелопостачання забороненого меду не встановлене, президент Чехії Мілош Земан вжезробив публічну заяву, в якій зажадав припинити імпорт даного товару з України.При цьому, згідно з чеською Конституцією, президент не визначає економічнуполітику держави, іншими словами, ця проблема взагалі його не стосується. Дотого ж локальний скандал на рівні одного підприємства навряд вартий увагиочільника країни.
Пояснити подібний вчинок було б і справдінепросто, якби не фігура Земана – одного з найбільш проросійських і холодноналаштованих до України лідерів у Європі. Очевидно, що заява президента матимесвій негативний відбиток на іміджі українських виробників на європейськомуринку, що є не найкращим початком для функціонування зони вільної торгівлі міжУкраїною та ЄС. Хочеться сподіватися, що ця маленька шкода не обростеекономічно небажаними наслідками, але з політичної точки зору сигналнеприємний. Він показує, що навіть після введення в дію ЗВТ Україна-ЄС в роботупо дискредитації товарних брендів України включаються європейські друзі Москви.Тому наше завдання полягає в тому, аби максимально оперативно реагувати наподібні інциденти і, звісно, відгородити європейського споживача від чорногопіару бар’єром високої якості української продукції.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13663
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5770
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5706
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5351
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199