Хочемо відмінити податок на ввезення використаних авто
Хочемо відмінити Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм».
Хочемо відмінити Закон України «Про внесеннязмін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку заутилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деякихподаткових норм».
Згадане скасування Закону ініціювали я та АндрійПавловський. Відповідний законопроект зареєстрований у Парламенті за номером 3139-1.
Прийнятий більшістю ВРУ Закон в цілому є антиринковим,антиконкурентним, протекціоністським, містить очевидні корупційні ризики тасуперечить міжнародним зобов’язанням України. Відтак, пунктом 3 частини IЗакону передбачається, що українські виробники автівок, які взяли на себезобов’язання з утилізації списаних авто, не є платниками податку за утилізацію.Тим часом іноземні автівки, які ввозяться на митну територію України, навідміну від вітчизняних, обкладаються цим податком усі без винятку.
Ми не хочемо, щоб Україну перетворили на Кубу. Адже, яквідомо, у Кубу не ввозять нові автомобілі через законодавчі перепони табідність населення. В Україні, схоже хочуть запровадити те саме: спочатку ввеливеликі податки на ввезення нових автомобілів, а потім ввели утилізаційний збір,який є фактично податком на ввезення використаних автомобілів. Впевнений, щоукраїнці не стали б ввозити в країну старі автомобілі, якби мали можливістькупувати нові. Тому владі треба або забезпечити українців у достатній кількостіякісним громадським транспортом, або високими зарплатами, або скасуватиобмеження для купівлі закордонних не нових автівок. Як на мене, найбільшреальним є останній варіант.
Прийнятий провладною більшістю ВРУ закон суперечить Генеральнійугоді з тарифів і торгівлі 1994 року, відповідно до якої сторони визнають, щовнутрішні податки країни не повинні застосовуватися до імпортованих чивітчизняних товарів для того, щоб створювати захист для вітчизняноговиробництва. Цієї Угоди Україна зобов’язалася дотримуватись, вступаючи доСвітової організації торгівлі.
Як заявив мій колега А.Павловський, за таких умов початокреалізації Закону напередодні підписання Угоди про асоціацію між Україноюта Європейським союзом яскравопродемонструє, що Україна не готова виконувати свої зобов’язання перед СОТ таЄС щодо боротьби з корупцією, захисту прав споживачів та економічноїконкуренції. Конфлікт концептуальних засад екологічного податку за утилізаціюзнятих з експлуатації транспортних засобів із правилами СОТ може призвести досудових спорів з ЄС, США, Китаєм, Японією та іншими країнами, які є імпортерамиукраїнських товарів, а також до зміни (погіршення) правил стягнення мит зтоварів українського походження в країнах СОТ.
Запровадження зазначеного екологічного податку також послаблюєконкуренцію у сфері утилізаційної підприємницької діяльності, оскільки замістьконкурентного змагання за низьку ціну та високу якість утилізаційнійних послугвідповідні підприємства просто освоюватимуть виділені державою кошти, включаючилегко передбачуване створення корупційних схем. В усьому світі такі підприємства,забезпечують свою рентабельність шляхом реалізації металолому і придатних дляподальшої експлуатації запчастин.
Крім того, норми Закону щодо набрання ним чинності з 1вересня 2013 року не узгоджуються з вимогами підпункту 4.1.9 пункту 4.1. статті4 Податкового кодексу України, яким визначено принцип стабільності податковогозаконодавства України. Згідно нього зміни до будь-яких елементів податків тазборів не можуть вноситися пізніше як за шість місяців до початку новогобюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки тазбори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягомбюджетного року.
- Історія повторюється. І вона має повторюватись правильно Віктор Плахута 17:05
- Без землі. Небо хамелеонів Олег Короташ 16:19
- 3 роки вторгнення. 11 років війни. 400 років нашої боротьби Володимир Горковенко 12:31
- Процедура переведення військовослужбовця в іншу частину після самовільного залишення Тетяна Шупик 12:16
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
-
Що для України означає результат виборів у Німеччині
Думка 2217
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 2048
-
Литва розпочала розбирати ЛЕП до Росії. Частину обладнання передадуть Україні – фото
Бізнес 1844
-
FT: У нового уряду Німеччини будуть проблеми зі збільшенням допомоги Україні
Фінанси 1513
-
Третій за величиною НПЗ Росії зупинився після атаки українських дронів
Бізнес 1257