Що може зробити міська влада для малого бізнесу
В умовах пандемії обов’язок міста – підтримати підприємців
За даними Торгово-промислової палати через коронавірус в Україні зупинили роботу близько 700 тис. підприємців, які дають роботу 3,5-4 млн. людей. І це лише початок! Якщо не протидіяти кризі, цілі сектори підприємництва просто зникнуть, а мільйони людей опиняться на вулиці без засобів існування. Це найбільший виклик для економіки за всі роки незалежності України.
Ми бачимо, що країни Європи та США в пожежному режимі рятують власну економіку, в основному, за рахунок податкових пільг, величезних фінансових вливань та стимулювання збереження робочих місць. Україна, на жаль, не має тих ресурсів, які наявні в розвинутих країнах. Ухвалених Верховною Радою змін до законодавства, як то мораторій податків на нерухомість, плати за землю та відтермінування впровадження касових апаратів – далеко недостатньо, аби попередити крах української економіки.
В таких умовах на місцеву владу лягає додатковий тягар відповідальності. Від неї чекають ефективних рішень, які б в умовах пандемії допомогли малому бізнесу втриматися на плаву. Це при тому, що Верховна Рада позбавила місцеві бюджети багатьох надходжень, а отже й ресурсів для допомоги. То що ж може зробити для підприємців Київ, як столиця та мегаполіс з найбільшими можливостями серед усіх міст України?
По-перше, максимально задіяти усі механізми зменшення податкового тиску. Перший крок вже зроблено – 26 березня Київрада ухвалила рішення про 50% знижку розміру орендної плати за користування комунальним майном, а в деяких випадках, на період карантину, знижка може сягати 100%.
По-друге, спрямувати усі наявні фінансові ресурси міста на боротьбу з коронавірусом, збільшивши видатки не в 2-3, а в 10 разів. Аби вони пішли на закупівлю захисних костюмів, масок, дезінфекторів. А особливо – обладнання, яке потім буде рятувати життя людей. Інші міські проекти (в тому числі інфраструктурні) можуть почекати до кінця пандемії. Тобто треба сформувати муніципальне замовлення на найнеобхідніші в умовах епідемії засоби. Поки що ми маємо лише відродження волонтерського руху, коли небайдужі кияни замовляють пошиття масок чи виготовлення тестів, або розшукують апарати штучної вентиляції легенів. Потрібно, аби місто проявило більшу активність у цій сфері.
По-третє, взяти на себе місію модератора в переговорах з енергопостачальниками для впровадження розстрочки у виплатах за споживання води, електроенергії та послуг водовідведення для малого бізнесу. Заборона нарахування пені та відключення послуг, які встановив парламент, не вирішують проблеми, оскільки після простою підприємцям доведеться гасити борги, а в малого бізнесу на це просто немає коштів.
По-четверте, розробити комплексну програму підтримки малого бізнесу щонайменше на рік після завершення пандемії, аби підприємці змогли відновити свої потужності й стати на ноги. Навіть якщо завтра все закінчиться, економіці треба час, аби вийти з крутого піке.
Влада Києва має дати бізнесу чіткий сигнал, що не кидає його напризволяще й що вона зацікавлена в його подальшому процвітанні. Бо саме це є запорукою соціальної стабільності в столиці, а, отже, й у всій Україні.
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 16187
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 15252
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
11889
-
Reuters дізналося зміст нового пакета санкцій ЄС проти Росії
Бізнес 6330
-
Україна переходить до остаточного знищення Чорноморського флоту
Думка 5898