Психологічний портрет Трампа: чого очікувати Україні від американського президента
У цьому блозі ми спробуємо розібратися, стиль мислення Трампа впливає на міжнародну політику, та які підходи будуть найефективнішими в діалозі з ним.
Важко знайти більш епатажного та обговорюваного політика, ніж новообраний президент США Дональд Трамп. Його заяви неодноразово викликали суперечливі обговорення, і цей тренд лише посилюватиметься. Вплив рішень та зовнішньої політики Трампа на світ буде ваговим, і всі навкруги, у тому числі Україна, намагаються зрозуміти, чого можна очікувати в майбутньому. Поділюся своїм баченням особистості Дональда Трампа — це може дати підказки щодо його мотивів і пріоритетів та дозволить краще передбачити подальші дії.
Чого не варто чекати від Трампа
Важко оцінювати, як Трамп поводиться у бізнесі, але обережність у політиці — це не про нього, особливо у риториці щодо війни України з Росією. Страх наслідків, навіть найзагрозливіших, як-от ядерна війна чи розростання конфлікту, не відповідає його стилю мислення, тому сподіватися на це — марно.
Друга характерна риса Дональда Трампа — відсутність послідовності. Сьогодні він може вирішити вести переговори з Путіним, але це ні про що не говорить та не дозволяє робити ніяких висновків, бо завтра політик може здивувати зміною пріоритетів. Не варто від нього чекати логічних кроків на кшталт: «спілкується з Путіним — то він за Путіна, говорить із Зеленським — то він на нашому боці». За кожною сказаною Трампом літерою «А», може йти зовсім не «Б», і навіть не «В».
Трамп щиро вірить (і він це декларує у своїй книзі «Як стати багатим»), що не можна досягти чогось великого, якщо дотримуватися правил. Тому сміливо та впевнено їх порушує — як на дипломатичному рівні, так і на етичному. Його стратегія полягає в тому, щоб виходити за рамки, тому не варто очікувати, що він раптом почне грати за правилами.
Трамп — людина без прихованих мотивів
Це гарний знак для нас. Він завжди чітко розуміє свої інтереси та знає, чого хоче, а значить з ним простіше домовлятися. Цьому також сприяє його прямолінійність. Так, він може часто змінювати думки та курс, проте робить це прозоро — ніколи не приховує своїх намірів, що значно полегшує комунікацію.
Трамп цінує силу
Він не розділяє європейські гуманістичні ідеї допомоги слабким, підходи рівності та інклюзивності. Трамп вірить у цінність сили, а слабкість вважає недоліком. З одного боку це насторожує, проте при правильному підході може навіть принести користь. Я маю на увазі занадто лояльне ставлення до слабкості на заході Європи, коли створюються такі умови, що люди свідомо вибирають не працювати, а жити на соціальну допомогу. Якщо Трамп сам не буде відхилятися в протилежний бік, то його риторика може допомогти знайти у цьому баланс.
Лише мова цифр та вигід
Ще один мінус, на який України варто зважати, полягає у тому, що Трамп — великий прагматик. Йому не знайомі ідеалізовані погляди, і війну між Україною та Росією він вважає прагматичним конфліктом, а не «боротьбою добра зі злом». Для нього важливі цифри та вигода — лише через ці концепції він сприймає світ.
Тому головне у комунікації з Трампом — практичні доводи та чіткі аргументи. На відміну від попередника, він хоче знати лише одне — навіщо США повинні допомагати Україні виграти, та що він та його країна від цього отримають. І доводити це потрібно з позиції рівноправного партнера, бо, пам'ятаєте, Трамп не любить слабких. Будь-які спроби маніпуляцій через високі ідеї лише роздратують його, тому лише чітка вигода та користь стануть ваговим аргументом у переговорах.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 213
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 8373
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7752
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 6962
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3509
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3246