Як не втратити майбутнє?
Здоров’я наших дітей – це без перебільшення питання національної безпеки країни. Від здатності держави подбати про молоде покоління залежить її майбутнє, здатність продукувати нові ідеї й технології, бути конкурентоздатними на глобальному ринку й, врешті-р
Здоров’янаших дітей – це без перебільшення питання національної безпеки країни. Відздатності держави подбати про молоде покоління залежить її майбутнє, здатністьпродукувати нові ідеї й технології, бути конкурентоздатними на глобальномуринку й, врешті-решт, стати сильною впливовою країною.
Такі цілі у нас декларуються, аде не завжди справи йдуть за словами. Тисячідітей в Україні хворіють на вади серця, часто це вроджена хвороба й зарадити їйможна, здійснивши операцію в дитячому віці. А якщо зволікати, то серце всечастіше даватиме збої і рано чи пізно це становитиме загрозу для життя. Передбатьками постає кілька альтернатив. Провести традиційну полосну операцію, колидитині розріжуть грудну клітку, зупинять на деякий час серце, підключать доштучної системи кровообігу. Другий варіант встановити сучасний імплант оклюдер.Він являє собою два диска зі сплаву елементів титану та нікелю, його запускаютьпо судинам до серця через невеликі розрізи на стегні. Одинз його дисків розташовується в лівому передсерді, другий - у правому. Таким чином усувають дефект міжпередсердноїабо міжшлуночкової перегородки. А найголовніше – ця процедура не травмує дитячийорганізм і буквально за день-два пацієнта виписують з лікарні. В подальшомудитина повноцінно живе здоровим життям та не згадує про хворобу.
Практика встановлення оклюдерів у світі розповсюджена вже два десятиліття.В Україні теж є фахівці, які вміють робити такі хірургічні втручання. Проте, вбатьків хворих дітей часто не вистачає коштів щоб придбати недешевий імплант –він коштує до 100 тис. грн. Держава централізовано не закуповує оклюдери вдостатній кількості. Тому батькам доводиться або звертатися до благодійнихфондів, або відмовлятись від операції.
Самоусунення держави від процесу забезпечення хворих на вади серця дітейоклюдерами може мати далекоглядні негативні наслідки. Вже сьогодні 20 тис.дітей потребують їх встановлення і щорічно додається ще по 2 тисячі. Вониприречені на страждання та суттєве зниження якості життя. Ми перетворюємося набезнадійно хвору націю, а це в перспективі загрожує її існуванню.
Чи є вихід з цієї пастки? Вже кілька років поспіль група волонтерів та небайдужих людей збираються разом і проводять спільні заходи зі збору коштів на закупівлю оклюдерів для дітей. Минулого грудня під час благодійної вечері в Києві на платформі Української Біржі Благодійності було зібрано 2 393 306 грн., які дозволили врятувати серця 32 діткам, у тому числі сину учасника АТО.
Наразі потрібне вольове рішення Уряду прозакупівлю хоча б 2 тисяч оклюдерів в рік за державний кошт. Сума в 103 млн. грн., яка для цього потрібна, цілкомпідйомна для бюджету. Для цього слід включити пункт про купівлю імплантів довідповідної урядової програми та передбачити фінансування.
Разом з багатьма однодумцями закликаю ухвалититаке єдино правильне рішення. Ми не маємо морального права нехтувати нашимидітьми та залишати їх сам на сам з бідою. І справа не лише в простій істині, щочужих дітей не буває, а в тому, що країна, яка вчасно не дбає про своємайбутнє, втрачає його. Сьогодні ще не пізно скоригувати політику та зробитикрок назустріч тисячам українських дітей хворих на вади серця.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13671
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7062
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6538
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194