Попередження від зловживань каналами Інтерполу. Превентивні запити
Існуюча система ICPO не має технічної можливості для автоматичного аналізу всієї релевантної інформації, яка записується в базі даних організації та її фільтрації на предмет зловживань
Останні новини у засобах масової інформації про затримання публічно відомих осіб або їх розшук за допомогою системи Інтерполу, дають зрозуміти, що випадки зловживань системою розсилок продовжує невпинно зростати. Антидемократичні країни продовжують використовувати систему Інтерполу для політично вмотивованих або військових переслідувань.
Існуюча система аналізу та контролю що існує в організації не має технічної можливості для автоматичного аналізу та фільтрації всієї релевантної інформації на предмет зловживань для подальшого блокування таких запитів.
Тому, якщо ви маєте обґрунтовані очікування, що повідомлення Інтерполу може бути випущено щодо вас в найближчому майбутньому, або у вас є всі підстави стверджувати про те, що такі дії не будуть відповідати правилам Інтерполу , варто не зволікати зі зверненням до Комісії з контролю за файлами Інтерполу з превентивним запитом.
Превентивні запити направлені на блокування будь-якої обробки інформації в файлах Інтерполу, що надходять від національних органів.
Хоча детально процедура розгляду і подачі превентивних запитів або як її називають «preliminate appeal» не виокремлено в нормативних актах організації, втім, загальний контекст існуючих правил дозволяє нам говорити про те, що даний механізм має місце.
Положення статті 128 Параграфу ІІІ Правил Інтерполу з обробки даних, котра має назву «examination procedure», резюмує нам, що дані, апріорі, вважаються точними та актуальними, коли записуються Національним центральним центром Бюро до інформаційної системи INTERPOL.
Втім, у разі, якщо виникає сумнів щодо дотримання умови обробки даних, включаючи випадки де дані були оброблені Національним центральним бюро, Генеральний секретаріат консультується з Національним центральним бюро, для того, щоб отримати роз'яснення або додаткові дані, що можуть зняти всі сумніви.
Генеральний секретаріат вживає будь-яких інших відповідних заходів для того, щоб забезпечити фактичне виконання цих умов.
Абстрактність даної норми не дозволяє нам говорити про конкретні дії, які може вчинити Генеральний секретаріат, за яких умов та на якому етапі.
Однак, у звіті Комісії по контролю за файлами Інтерполу за 2016 рік згадується про механізм використання так званих превентивних запитів. Зокрема у 12 пункті звіту Комісія вказує на те, що превентивні запити спрямовані на блокування будь-якої обробки даних у файлах INTERPOL, що надсилаються національними органами влади, щодо співпраці через канали INTERPOL.
Не менш важливе положення ст. 28 (2) (с) Статуту Комісії з контролю за файлами Інтерполу яке говорить нам про відсутність будь-яких обмежень у Генерального секретаріату від дій щодо блокування, видалення чи коригування даних в Інформаційній системі відповідно.
Тому, за існуючої системи, подання превентивного запиту є чи не найкращим запобіжником до потенційних зловживань правоохоронних органів системою Інтерполу.
Досвід показує, що на превентивний запит Комісія реагує досить швидко, та автоматично передає превентивний запит в бюро юрисконсульта Комісії, а також в Генеральний секретаріат Інтерполу для подальшого аналізу.
Додатковим бонусом превентивного запиту є те, що правоохоронним органам не вдасться таємно від вас внести дані щодо вашого розшуку, оскільки Комісія невідкладно поінформує вас про поданий запит.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 9694
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 4654
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4204
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
3511 -
Фільм "Квір" з Денієлом Крейґом у головній ролі: красива самотність і трохи скандалу
Життя 3073