Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.07.2015 11:55
Проблеми мобілізації та їх вирішення
Як багато ваших знайомих чоловіків готові за 2700 грн, в місяць, ризикувати життям, чи багато таких буде. А ми говоримо про професійну армію.
Іде чергова шоста хвиля мобілізації. Всі навкруги обговорюють це дійство. Якось автоматично виникло два табори, одні виправдовуються і пояснюють, інші глузують та критикують дії військових по мобілізації.
Один табір на чолі з Міноборони робить роз’яснення кого, коли та наскільки призвуть до лав ЗСУ. Вкидає в ЗМІ порції покращення, які відбулись в напрямку забезпечення армії, показує як змінилось українське військо за останній час, та і взагалі якось намагається себе по-доброму подати суспільству, щоб воно ставилось принаймні не вороже до свого війська, а йшло добровільно, свідомо виконувати свій громадський обов’язок.
Інші навпаки, дають «добрі поради» як не потрапити до лав ЗСУ, що для цього потрібно зробити, і взагалі наставляють суспільство на думку, а навіщо воно вам потрібно взагалі боронити свою Вітчизну. Основні тези не хитрі, але нажаль достатньо доступні до простих громадян: «це війна кланів», «нічого не зміниться», «кому ваші діти будуть потрібні» ну і так далі в такому руслі. На кого ці писаки працюють, довго думати не потрібно, а от чого наші «служби» не займаються ними, це вже інше питання.
Для того щоб вирішити проблему з мобілізацією потрібно задати питання, а чому різко люди стали не хотіти йти до армії. Не будемо брати до уваги загальну риторику про «кому ваші діти потрібні» і все таке.
На мій погляд проблему з мобілізацією можна вирішити в два прийоми.
Перший це створення інформаційно-роз’яснювальної програми.
Друга матеріальне (фінансове) забезпечення.
От скажіть, що ви як цивільна особа знаєте про службу в армії. В кращому випадку, це спогади з строкової служби, в гіршому це тільки розповіді друзів, анекдоти та жарти з телевізору. Дійсність трошки інша, а невідомість, нерозуміння нових незвичних процесів відлякує людей від служби.
Потрібно розробити та впровадити державну інформаційно-роз’яснювальну програму серед населення України, яка буде покликана формувати позитивний образ не тільки армії, як такої але і переваги служби в ЗСУ. Програма якась насправді є, але вона дуже примітивна, і про її крім агітаційних плакатів, чи опосередкованих сюжетів нічого нема. Програма повинна вирішувати не тільки сьогоденні проблеми призову, але закладати фундамент на подальші зміни в Українському війську.
Ну і як завжди фінанси. Наведу один приклад, я як мобілізований молодший сержант отримую фінансове заохочення 2700 грн в місяць, + за перебування в АТО протягом місяця ще один свій посадовий оклад, на все, про все 5400 грн., чи 250 доларів в місяць, це при умові, що я був в зоні АТО цілий місяць. Але потрібно розуміти, в зоні знаходяться не всі і не весь час. От скажіть, який чоловік зможе прокормити родину за ці гроші? Як багато ваших знайомих чоловіків готові за 2700 грн, в місяць, ризикувати життям, чи багато таких буде. А ми говоримо про професійну армію. В розмові між хлопцями, багато хто з мобілізованих готові залишитись до закінчення особливого періоду в армії, але у всіх виникає одне «але», нехай би трохи збільшили заробітну плату. Думаю, якщо б підняли заробітну плату військовим, то велика кількість вже мобілізованих осіб залишилась в армії. Проблем з набором, а також з дисципліною та відповідальне відношення до служби виросла в рази. А так маємо, що маємо.
Ще одне, не забувайте що з кожною хвилею мобілізації збільшується кількість учасників бойових дій, а це в свою чергу тягне також фінансове навантаження на бюджет. Може варто збільшити зараз фінансове забезпечення військовим, ніж потім витрачати вічно на соціальні пільги.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 206
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 116
Популярне
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 7711
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7337
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 6345
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3424
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3238
Контакти
E-mail: [email protected]