Модернізація житлового фонду. За чий рахунок?
70% житлового фонду є застарілим і потребує термінового ремонту і модернізації...
За оцінкою Міністерства регіонального розвитку, будівництва тажитлово-комунального господарства, з понад 230 тис. багатоквартирних будинківпотребують модернізації близько 65-70 відсотків.
Уряд фактичноперекладає цю проблему на плечі громадян. Проте, такий підхід навряд чипризведе до бажаного результату. На заваді стане:
суцільнезубожіння населення;
підвищеннятарифів і, як наслідок, збільшення витрат з бюджету громадян;
зростаннякількості громадян, які потребуватимуть субсидій. Ніхто з урядовців не пояснив,яким чином домогосподарство буде отримувати субсидію та, водночас, братимекредит на утеплення під 30% на п’ять-десять років.
Тим не менш, зметою побудови «бізнес-схем» та відвертого рейдерства, весною 2015 року було прийнятоЗакон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирномубудинку» (№ 417-VІІІ), на замовленняенергомонополій пролобійованийдепутатською фракцією «Самопоміч».
Метою закону єза будь-яку ціну змусити громадян прийняти рішення щодо передачі управління їхбудинками приватним управляючим компаніям.
Підкреслю,найбільша небезпека полягає саме в підміні реального рішення співвласників невизначеними процедурами.
Стаття 5 Закон України «Про особливості здійснення прававласності у багатоквартирному будинку»:
«5. У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності(тобто до 1 липня 2016р.) цим Законом,спiввласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднанняспiввласникiв, не прийняли рішення про форму управління… управліннятаким будинком здійснюється управителем, який призначається виконавчим органом місцевої ради, на територіїякої розташований багатоквартирний будинок.»
Звертаємо увагу, призначення приватного управителя примусове!!
При цьому,чинною залишається норма Закону України «Про приватизацію державного житловогофонду» від 19.06.1992 № 2482-XII щодо співучасті держави у фінансуванні таорганізації першого капітального ремонту.
Стаття 10 Закону України «Про приватизацію державногожитлового фонду»:
«7. Колишні власники (їх правонаступники), які володілибагатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов'язані брати участь уфінансуванні їх ремонту та сприяти організації його проведення у порядку, щовизначається Кабінетом Міністрів України.
Спори, що виникають з цього питання, вирішуються судом».
У свою чергуКабінетом Міністрів України було прийнято постанову щодо порядку виконання нормзазначеного закону.
«Пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Промеханізм впровадження Закону України "Про приватизацію державногожитлового фонду
від 08.10.1992 № 572
2. Затвердити Порядок надання наймачам одноквартирних будинківі квартир будинків, включених до планів ремонту, і компенсації за непроведенийремонт, Порядок участі в організації та фінансуванні ремонту приватизованихжитлових будинків їх колишніх власників, Порядок визначення коефіцієнтів споживчоїякості квартир (будинків), що підлягають приватизації, Порядок виплати грошовоїкомпенсації наймачам за заміну займаних квартир на квартири меншою площею, Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків(додаються).»
Отже,законодавством передбачено такий механізм! Зазначу, механізм прийняття рішень не може бутипримусовим та повинен передбачати активну участь держави.
Фахівці галузістверджують, що для вирішення цієї гострої соціальної проблеми необхіднорозробити та впровадити відповідну державну програму. У програмі має бутивизначена взаємодія держави та співвласника щодо інвестування заходівмодернізації.
Водночас,завданням громадян та місцевої влади є жорсткий контроль за дотриманнямзаконодавства у цій сфері, організація роз’яснювальної роботи серед населення,всебічне сприяння ініціативам добровільного об’єднання мешканців, реалізаціямісцевих програм.
Важливим єпроведення технічного та енергетичного аудиту конструкцій багатоквартирнихбудинків, житлових та нежитлових приміщень, прибудинкової території тощо.Контроль за обґрунтованістю тарифів.
Уряд втерміновому порядку мусить розробити Державну програму енергомодернізації застарілогожитлового фонду!
Р.S. Щойностало відомо, що Уряд підготував громадянам Україничергову комунальну підлоту!!
В авральному порядку погоджують проектзакону про комерційний облік комунальних послуг, яким передбачено, що витратина обладнання будинковими вузлами обліку, відшкодовуються споживачамикомунальних послуг.
Ба більше того, громадян зобов’язуютьвстановити протягом 2017-2018 років індивідуальні засоби обліку за власнікошти!
Хоча в цивілізованих країнах системи обліку втановлюються і повіряються якправило за рахунок надавача послуг...
Нормальна влада примусилаб олігархів -власників енергомонополій таких як Ахметов, Фірташ та іншихповернути міліарди з офшорів в Україну і на ці гроші встановити лічильники.
Вкотре пересвідчуюсь, наш уряд такисправді унікальний у повному нехтуванні інтересами своїх громадян.
Коли вже ці хапуги припинять«робінгудити» по-новому – забирати у бідних та віддавати монополістам?!
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13671
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7062
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6538
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194