Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.04.2017 16:11
Реформа місцевого самоврядування: чому не треба боятись змін
Процес об'єднання громад та й вся реформа місцевого самоврядування мали б завершитись вже цього року. Принаймні це гарантує Кабмін, затвердивши відповідне розпорядження 1 квітня цього року. Та наразі успіх реформи найбільше залежить від прийняття законопро
Процес об'єднання громад та й вся реформа місцевого самоврядування мали б завершитись вже цього року. Принаймні це гарантує Кабмін, затвердивши відповідне розпорядження 1 квітня цього року. Та наразі успіх реформи найбільше залежить від прийняття законопроекту про адміністративно-територіальний устрій, в якому пропонується залишити три рівні розподілу територій: область, район, громада.
Цей законопроект спирається на європейську систему територіального устрою, яка зафіксована у номенклатурі територіальних одиниць статистики (Nomenclature of Territorial Units for Statistical Purposes, NUTS). Згідно з нею, будь-яка країна може містити три типи територіальних одиниць: область (NUTC-1), район (NUTC-2), громада (NUTC-3). Цей розподіл здійснюється відповідно до розмірів та кількості населення у них. Оскільки українські регіони цілком відповідають європейським, змінювати їх в розмірах та кількості населення не потрібно.
Саме тому необхідності у негайній зміні Конституції України (про що часом згадують критики реформи) немає. Все можна залишити так, як є – конституційній норми не будуть суперечити новаціям, що впроваджуються. Проблема може виникнути хіба у питанні Криму (навіть не зважаючи на його нинішню окупацію Росією). Вочевидь, уряду вартує, зваживши на всі ризики та небезпеки, змінити статус півострова з автономної республіки на область, та ліквідувати Верховну Раду АРК.
Одним з найбільш складних елементів реформи місцевого самоврядування, певно, є перерозподіл повноважень та сфер відповідальності між громадами. Наприклад, після прийняття законопроекту повноваження районів стануть суттєво меншими. До сфери компетенції громади перейдуть такі галузі як освіта, охорона здоров'я, управління земельними ресурсами, екологічна безпека та благоустрій територій тощо. Однак контролем за територією опікуватиметься саме район, за допомогою районної префектури (державної адміністрації).
Щоби впорядкувати межі компетенцій кожної територіальної одиниці та уникнути небезпечної плутанини, що може призвести до гальмування розвитку регіонів, необхідно якомога швидше завершити втілення реформи.
Прийняття закону про новий адміністративний територіальний устрій дозволить громадам визначити їхню територію відповідно до узгодженого Перспективного плану. Межа однієї громади буде дотикатись до межі іншої громади, тож буде зрозуміло, що кому належить і хто за це відповідає. Таке чітке розмежування стане основою ефективного економічного та інфраструктурного розвитку громад на користь їхніх мешканців.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
Топ за тиждень
Популярне
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5599
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5596
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4984
Контакти
E-mail: [email protected]