Як збільшити прибуток через систематизацію бізнес-процесів
Чому так важливо приділяти увагу побудові бізнес-процесів і які результати можна отримати після впровадження системного підходу?
Системний підхід – це дослідження об’єкта як цілісної системи. Якщо говорити про це в ключі бізнесу, бізнес-моделі, то це і підхід до управління, і культура ведення бізнесу, це акцент на стратегію та досягнення цілей, орієнтованість на донесення цінності до клієнта в найкоротший термін та з найменшими витратами, це мислення і ціла філософія.
Бізнес-процеси створюють фундамент бізнесу. Якщо говорити буквально, це алгоритм дій для досягнення визначеного результату. В нього є свій початок, та свій кінець – результат. Важливо будувати процеси так, щоб кожна дія та результат додавали до вашого продукту цінність, яку ви несете клієнту.
Якщо ви як бізнес прагнете мати сталий розвиток, міцний фундамент, і в подальшому у вас є плани на розширення своєї діяльності, підвищення ефективності та прибутковості, тоді краще починати роботу з бізнес-процесами з самого початку створення компанії.
Але для цього мало залучити спеціаліста, консультанта. Тут потрібно мати відповідне мислення. У керівників, власників та управлінців, які більш педантичні в цьому питанні, процес відбувається набагато легше, бо вони чисто інтуїтивно відповідно до свого бачення починають це робити відразу.
Зараз скрізь говорять про масштабування. Це пов’язано з розвитком та з прагнення збільшення прибутку. І бізнес починає шукати шляхи. Їх є декілька.
Перший – збільшення обсягів продажу, вихід на нові ринки в тому числі міжнародні, відкриття ще одного напрямку або мережі. Відбувається розширення своєї території. Але для цього бізнес використовує свої кошти, або шукає від кого залучити інвестиції.
Другий – продаж франшизи, тут бізнес упаковує свою модель в пакет документів і масштабується за рахунок поширення моделі бізнесу. Цей варіант масштабування відбувається за рахунок коштів франчайзі.
Обидва шляхи вимагають систематизації бізнес-процесів до старту кампанії масштабування, щоб прибрати існуючі обмеження та щоб стандартизувати процес створення цінності. Адже кожна точка вашої мережі повинна надавати однакові за сервісом послуги і однаковий за якістю товар.
А для цього необхідно, щоб в кожному куточку світу ваш продукт відповідав тим цінностям, які в нього закладали творці. Бізнес має гарантувати якість свого продукту. Саме через гарантію та незмінну якість формується довіра клієнтів, які будуть приходити знову та знову. А без довіри клієнтів масштабування не станеться.
Кожен бізнес масштабує те, що є в материнській компанії. Якщо там порядок – масштабуємо порядок і прибуток, якщо там хаос і ручне гасіння пожеж – масштабуємо хаос та збитки. При масштабуванні стається втрата контролю. Це неминуче, тому що відбувається делегування управлінських функцій. І якщо в материнській компанії ви встигали гасити пожежі і управляти хаосом, то передати це комусь зазвичай не виходить. Тому і потрібно систематизувати спочатку все в материнській компанії, щоб потім легко по шаблону запустити інші точки.
Для бізнесів, які вичерпали доступні їм шляхи до зростання, а збільшити прибуток хочеться, також є шлях збільшення прибутку через систематизацію бізнес-процесів. Коли описується бізнес-процес відразу стає видно місця прихованих втрат та «дірок» в системі. Усунення неефективних витрат, прихованих втрат та вдосконалення процесу дає змогу вивільнити кошти, які раніше просто зливалися з бюджету. Це сприяє збільшенню ефективності через зменшення витрат компанії. І цей напрямок збільшення прибутку не потребує істотних капіталовкладень. Прибуток вивільняється з прихованих втрат.
Якщо ж говорити про мікробізнес, то чим раніше власники почнуть вибудовувати бізнес-процеси, стандартизувати їх, тим швидше вони досягнуть наступного рівня. Ощадливе відношення до кожної операційної дії в ланцюжку створення цінності створює міцний фундамент для сталого розвитку.
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
-
Піднятися з нуля. Як родина переселенців розвиває бізнес з перероблювання волоських горіхів
Бізнес 22123
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8464
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 8377
-
Відстрочки, видані Мінекономіки та через Дію, анулюють 28 лютого
Бізнес 7127
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 5171