Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.09.2016 08:33
Окремі проблемні нюанси порядку укладення трудового договору
В даній статті встановлюється правомірність вимагання працедавцем від особи, яка влаштовується на роботу, відомостей, що в свою чергу стосуються її походження.
Працедавець єодним з найважливіших учасників трудових правовідносин. Вітчизнянезаконодавство гарантує вказаній особі різні за своєю суттю права, яким в своючергу властивий майновий або особистий немайновий характер. Зокрема працедавець може вимагати від особи,що влаштовується на роботу, певні документи, перелік яких в свою чергу закріпленийокремими законами (наприклад, паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, дипломй т. д.) Чи дозволяє чинне законодавство власнику або уповноваженому ним органупри укладенні безстрокового або строкового трудового договору витребувати відомості,які стосуються походження працівника?
Правоверегулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітнихзаконів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, які функціонують зприводу належного оформлення трудових правовідносин, здійснюється:Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року№ 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайнимизаконами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надаліпо тексту – КЗпП України)).
Наймані працівники є одними з визначних учасниківтрудових відносин. Зокрема дані особи,працюючи за трудовим договором, водночас створюють ті або інші блага, які,будучи за своєю сутністю майновими чи немайновими, водночас приносять істотнукористь не лише суверенній та унітарній Україні, а й її згуртованому та трудолюбивомународу.
Трудове законодавство гарантує найманим працівникамправовий статус, що, будучи багатогранним, передбачає відповідні елементи,одними з яких є різні за своїм змістом соціально-економічні права. Вищевказані можливості,отримавши належне закріплення у відповідних нормативно-правових актах, повиннізабезпечити усесторонню економічну свободу різних згаданих осіб, а також їх високоякіснийрозвиток, як законослухняних особистостей.
Одним з головних соціально-економічних праввизнано право на працю. Згадана юридична можливість отримала своє закріплення вокремих законах, а саме в ч. 1 ст. 43 Конституції України і в ч. 1 ст. 2 КЗпПУкраїни.
Вітчизнянимзаконодавством передбачено складну та поетапну процедуру якісної тавчасної реалізації найманим працівником вищезазначеного права. Зокрема доброчеснийгромадян незалежної України, який прагне працювати, укладає трудовий договірпро роботу на підприємстві, установі, організації або з фізичною особою, про щов свою чергу закріплено юридичною нормою, яка охоплена ч. 2 ст. 2 КЗпП України.
Але не потрібно забувати про те, що вищенаведенійреалізації притаманні відповідні особливості. Наприклад, національнезаконодавство містить в собі єдині вимоги про конкретні відомості, які особа,влаштовуючись на роботу, може не надавати працедавцеві. Що це означає?
Оформляючитрудові відносини, працедавець не може вчиняти окремі дії, які суперечать юридичнимнормам, охопленим вітчизняним законодавством, та моральним імперативам,загальновизнаним в громадянському суспільстві. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 25КЗпП України при укладенні трудового договору власнику або уповноваженому ниморгану не дозволено вимагати від особи, яка влаштовується на роботу, будь-яківідомості, що в свою чергу стосуються походження зазначеного працівника.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Щодо накладення штрафів одним державним органом за виконання вказівок іншого Олександр Серт вчора о 22:46
- Критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року Віталій Соловей вчора о 21:46
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда вчора о 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк вчора о 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов вчора о 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус вчора о 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський 27.11.2024 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак 27.11.2024 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов 27.11.2024 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
Топ за тиждень
Популярне
-
Найстаріший чоловік у світі: новий рекорд у Книзі Гіннеса
Життя 27918
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 19986
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 12317
-
Без Пушкіна: у Харкові перейменували театр на честь українського письменника
Життя 11493
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 11366
Контакти
E-mail: [email protected]