Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.08.2016 19:38
Дострокове припинення трудового договору з Головним бухгалтером
В даній статті розглядається юридична можливість правомірного розірвання трудового договору з головним бухгалтером державного підприємства без обгрунтованої згоди первинної профспілкової організації.
Працедавець є одним з найвизначніших суб’єктівтрудових правовідносин. Вищенаведений суб’єкт, уклавши з найманим працівникомтрудовий договір, надає такому трудівнику просту чи кваліфіковану роботу.
Правовий статус, який гарантованийпрацедавцю, є вельми багатогранним. Зокрема вказана категорія передбачає різніза своєю суттю обов’язки й права, яким в своючергу властивий майновий або особистий немайновий характер. Наприклад, вищезазначенаособа може розірвати строковий трудовий договір з головним бухгалтеромдержавного підприємства, що в свою чергу порушив трудову дисципліну. З оглядуна вищесказане, виникає природне запитання: чи потрібно власнику чиуповноваженому ним органу на вчинення такої дії отримати обґрунтовану згоду відпервинної профспілкової організації?
Правове регулювання вищенаведеного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, безпосередню участь в якихбере головний бухгалтер державного підприємства, здійснюється: Головним закономУкраїнського народу (Конституція України від28.06.1996 року № 254к/96-ВР(надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодексзаконів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Україна, будучи незалежною та правовою східноєвропейськоюдержавою, в особі уповноважених нею центральних і місцевих органів державних влади,забезпечує якісну охорону різних за своєю юридичною суттю прав та свобод, яківітчизняним законодавством гарантовано фізичним особам, що працюють за строковим чи безстроковим трудовимдоговором на підприємстві, установі, організації будь-якої форми власності, а такожв фізичних осіб-підприємців. Зокрема згідно з ч. 6 ст. 43 Конституції Україникожному з таких працівників гарантуєтьсяналежний захист від незаконного звільнення.
Чіткий зміст згаданої норми в частиніз’ясування своєрідних особливостей, властиві суспільним відносинам, безпосереднімсуб’єктом яких в свою чергу є головний бухгалтер державного підприємства, конкретизуютьінші закони. Про що саме йде мова в даному випадку?
Дострокове припинення строкового абобезстрокового трудового договору з найманим працівником повинне здійснюватисяза відповідними правилами, які в свою чергу передбачені відповідниминормативно-правовими актами. Зокрема припинення трудових відносин з такимсуб’єктом трудових відносин є можливим тільки за відповідної згоди конкретної профспілковоїорганізації. Але не треба забувати про те, що цьому правилу притаманні істотнівинятки, що в свою чергу отримали своє закріплення в національномузаконодавстві. Наприклад, п. 7 ч. 1 ст. 431КЗпП України закріплено юридичну норму про те, що беззгоди, наданої виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковогопредставника), допускається розірвання трудового договору з ініціативи власникаабо уповноваженого ним органу з окремими особами, під однією з яких в своючергу нам необхідно розуміти головного бухгалтера, що працює на підприємстві,установи чи організації.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
Топ за тиждень
Популярне
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 8203
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
7830
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 6837
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 6036
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4541
Контакти
E-mail: [email protected]