Уряде, грай по-чесному
Прагнення уряду махлювати у питанні заборони грального бізнесу є огидним
Місяць тому Президент України ввів у дію рішення РНБО щодо ринку азартних ігор. Ним глава держава доручив протягом двох тижнів – трьох місяців (до липня цього року) Кабміну, Нацбанку, ЗСУ та Мінцифри розробити ряд заходів щодо обмеження азартних ігор.
Оцінимо ситуацію станом на сьогодні. Одразу зауважимо, що Верховна Рада (їй президент доручати не може, що очевидно) не поспішає пропонувати якісь кроки-законопроєкти. Слугам народу не до того. Мабуть, чекають законодавці, яка масть випаде, наче за столом з картами. Це у них традиційно виходить непогано. Хіба що Микита Потураєв (звісно, виключно з добрими намірами, як інакше) публічно вступився за рекламу грального бізнесу.
Тому уряд узявся самотужки регулювати азартний ринок. Зокрема, уряд встановив обмеження на рекламу, заборонив використовувати символіку ЗСУ у цій рекламі, заборонив створювати декілька рахунків для одного гравця, запровадив обов’язкові перерви у грі, встановив ліміт коштів, які може використати гравець протягом місяця, обмежив доступ до нелегальних вебсайтів гравцям.
На перший погляд, все логічно. Проте це нагадує ситуацію, коли новачок, який вперше прийшов до казино, виграє та вірить у те, що так буде завжди. Розчарування настає з порожніми кишенями, боргами та візитами до ломбардів. Насправді ситуація дещо інша: дії влади працюють на користь одного гравця гемблінгового ринку – компанії Favbet. До речі, ця компанія домінує на ринку азартних ігор, заробивши у 2023 році біля 10 мільярдів гривень. Вона виявилася настільки незамінною, що уряд навіть намагався забронювати її співробітників від мобілізації, проте змушений був схаменутися під тиском суспільної думки та відкликати це рішення.
Очевидно, на руку Favbet зіграв і арешт рахунків двох представників топ-5 гемблінгового бізнесу - ТОВ "Укр Гейм Технолоджі" (Pin-Up) та ТОВ "Вбет Україна" (Vbet), яким інкримінують співпрацю з російськими гемблінговими структурами. Прикро, що сотні мільйонів гривень з 54 мільярдів (!) гривень, які заробили гемблінгові компанії, перетекли до російських та офшорних (проміжних на шляху до російських) кишень. Дуже прикро. Разом з тим є висока вірогідність того, що гральний ринок зачищають під одного гравця, який лояльний владі – Favbet. Зрозуміло, що тоді можна буде сказати, що гральний бізнес під контролем.
Але це – брехня. Брехня з корупційним підтекстом. Гральний бізнес має бути повністю заборонений, оскільки в умовах війни він стає фактором розмивання ресурсів та створення дешевих (насправді – дорогих) ілюзій легкого розслаблення. Уряд повинен діяти у цій ситуації чесно.
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14939
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13211
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 11312
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5121
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4174