Відповідальному ставленню до відходів УКРПЕК виховуватиме з дитинства
Проблема нераціонального поводження з побутовими відходами щороку загострює й без того складну екологічну ситуацію.
Проблема нераціонального поводження з побутовими відходами щороку загострює й без того складну екологічну ситуацію. За найскромнішими підрахунками, станом на кінець 2017 року, понад 7% території нашої держави завалено сміттям. Загальна площа сміттєзвалищ в Україні вже дорівнює площі Данії.
За даними Мінрегіону 94% усіх побутових відходів потрапляє на сміттєзвалища, хоча в інших більше половини ТПВ переробляється.
Але ж, задля того, щоб сміття перетворилося на цінну та ліквідну сировину її треба спочатку відсортувати: папір, пластик, скло та метали розкласти по різних контейнерах. Тобто, якісне сортування відходів має починатися з кухні, з наших з вами домівок.
Як казав відомий герой Булгакова професор Преображенський: «Розруха не в клозетах, розруха – в головах». Саме тому, у будь-якій країні Європи, екологічне виховання є одним з пріоритетних, основних напрямків державної політики щодо бережливого ставлення до природних ресурсів, чистоти навколишнього середовища.
Радий повідомити про те, що в рамках реалізації пілотного проекту з роздільного збирання відходів у місті Вишгород Київської області, Українська Пакувально-Екологічна Коаліція, разом з міською адміністрацією та громадською організацією «Чисто Вишгород», розпочинає програму екологічної освіти школярів та вихованців дитячих садочків.
На сьогодні план заходів узгоджений з управліннями освіти міста та Вишгородського району. Вже 6 квітня поточного року в першому місцевому закладі освіти пройдуть перші заняття з екологічного виховання учнів 1-4 класів. Наразі вже оголошений творчий конкурс, за умовами якого, дітки мають виготовити з відходів упаковки якісь цікаві вироби. Під час першого заняття, конкурсна комісія разом з класними вчителями, нагородить переможців цінними призами та подарунками.
Волонтери ГО «Чисто Вишгород» читатимуть школярам цікаві лекції, пояснюючи, що таке побутові відходи, як правильно їх сортувати, та яку користь природі може принести кожна дитина.
План заходів дуже цікавий і творчий. Ми намагалися, щоб такі заняття скоріше були схожі з пізнавальною грою, до якої може долучитися кожен. Дітям покажемо мультфільми та відеоролики, українська авторка Катерина Єгорушкіна презентує свою книжку про собаку «Арчі», яка допомагала людям збирати пластикові пляшки, проводитимуться інші цікаві конкурси, змагання та практичні заняття.
Слід зазначити, що навчальна програма побудована на найцікавіших європейських методиках екологічної освіти. Ми маємо не примушувати, а саме зацікавити дітей, виховати не обов’язок, а культуру належного відношення до природи. Дітям потрібні герої, з яких вони братимуть приклад. Тому, на мій погляд, собака «Арчі» має всі шанси стати улюбленцем нашої маленької аудиторії.
До речі історія про собаку, який збирає і викидає пляшки існує і в Великій Британії. Лабрадор Таббі став справжнім національним героєм. За останні шість років він допоміг здати у переробку біля 26 000 пластикових пляшок. І за це потрапив до книги рекордів Гінеса!
Діти дуже щиро відгукаються та активно приєднуються до участі в екологічних програмах. Вони, на відміну від дорослих, інакше сприймають світ, прагнуть зробити його чистішим та безпечнішим.
Ми переконалися, що діти є дуже ефективними провідниками культури відповідального ставлення до відходів. Коли дитина приходить додому, та бачить, що її батьки викидають сміття до однієї урни, вона робить зауваження. З рештою, дорослі теж змінюють свою поведінку і починають сортувати відходи саме так, як їхню дитину навчили у школі. Саме тому, робота із дітьми є пріоритетним напрямком екологічних програм у всьому цивілізованому світі, на яку не шкодуються а ні гроші, ані технологічні ресурси.
Переконаний в тому, що виховання починається з простих речей. І прищеплювати культуру відповідального ставлення до відходів потрібно з раннього дитинства. Наші діти матимуть усвідомлювати, що кожна пластикова пляшка, якщо її викинути у відповідний контейнер, зекономить виробникам продукції гроші, а державі – екологічні ресурси та корисні копалини, зробить чистішим рідне місто та своє подвір’я.
Тому, хочу подякувати усім, хто долучився до цієї важливої роботи. Адже у Вишгороді розпочався процес відродження культури поводження з відходами і ми маємо надію, що найближчим часом, після прийняття відповідних законодавчих змін система роздільного збирання ресурсоцінних компонентів ТПВ буде запроваджена в масштабах всієї країни.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 257
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 93
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3052
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2678
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2162
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1807
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 1787