Що робити якщо вас звинуватили у зв’язках з росією?
Існує лише два варіанти. Якщо звинувачення справедливі, то потрібно негайно розірвати ці зв’язки і пояснити чому ви не зробили це раніше
Якщо несправедливі — готуйте антикризові заходи, бо, схоже, ваш бізнес комусь заважає. Саме таких звинувачень «другого типу» у нашій практиці останнім часом побільшало.
В чому їх основна небезпека?
В епоху цифрових медіа все, що написано в інтернеті — залишається там «навічно», поки існує ресурс. Ця «база даних» постійно індексується пошуковими системами і відображається у видачі за запитом. Тобто, якщо навіть через кілька років хтось буде шукати інформацію про вашу компанію, він отримає доступ до усіх згадувань про неї. В тому числі, і до усіх негативних, наклепницьких, неправдивих і так далі. Саме тому в наш час важливо на це реагувати правильно.
Існує й інша неприємність таких повідомлень. До них дуже чутливе суспільство. Їх групують, систематизують і моментально розносять по своїх «інформаційних бульбашках» — стрічках в соцмережах, чатах, групах, пабліках. Тому будьте впевнені, що ця інформація дійде до дуже широкої аудиторії.
Такі дії ми називаємо «дружнім вогнем», бо виходить, що українці самі ж допомагають руйнувати українські компанії, що продовжують працювати попри війну, а значить — руйнують й українську економіку.
Такий простий прийом дає зловмиснику кілька переваг. По-перше, ви поставлені в позицію того, хто виправдовується, а ця позиція завжди слабша. По-друге, навіть якщо вам вдасться переконати всіх у своїй правоті, то в суспільній думці залишиться «осад» в будь-якому випадку. Свої «мінус скількись» до репутації ви отримаєте так чи інакше.
Чи можна цьому ефективно протистояти?
Якщо ситуація в публічному просторі розвивається не на вашу користь — слід діяти негайно. При цьому оцінка реального стану речей має бути беземоційною та виваженою. Важливо розуміти, що не всі кризи є фатальними: інколи варто проігнорувати негативні повідомлення, щоб не роздмухувати ситуацію ще більше.
Саме тому комунікація кризових ситуацій завжди унікальна. Вона повинна враховувати масу індивідуальних особливостей.
За типом кризи можна розділити на «ситуативні» та «тенденційні». Ситуативні кризи виникають «самі собою», вони не є чиїмсь продуманим планом. Тенденційні кризи сплановані, це може бути як дія третьої сторони так і внутрішній саботаж. Другий тип криз, природно, більш небезпечний. Такі кризи можуть розтягнутись в часі та нанести вагому шкоду. На них потрібно реагувати обов’язково.
Ваша мета — бути почутим та донести свою позицію не лише співрозмовнику, але й «мовчазним спостерігачам» за кризою. Аргументація покликана помістити цільову аудиторію у вашу реальність, дати ту ж обізнаність, що є у вас.
Ваша репутація — це те, що думають про вас інші. І неважливо правда це чи ні. Отже що швидше ви візьмете під контроль інформацію про вас — тим вийде краще (і дешевше).
Саме тому надзвичайно важливо не стільки «гасити пожежі», скільки підтримувати постійну комунікацію зі своїми цільовими аудиторіями: партнерами, клієнтами, акціонерами, журналістами тощо. В такому випадку до вас та ваших слів «по дефолту» формується більша довіра — і кризу, якщо така виникне, можна погасити в зародку, зберігши своє здоров'я, кошти та час
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13671
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13505
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5193
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4902
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4751