До проблеми "проффесійності"
У своїй книзі «Вийшов хеджер з туману» Бартон Біггс влучно висловився стостовно інвестиційної статегії індивідуальних інвесторів: «Громадяни з тверезим розумом не допускають думки про те, щоб укласти грошове парі на своє змагання з професійними спортсмен
У своїй книзі «Вийшов хеджер з туману» Бартон Біггсвлучно висловився стостовно інвестиційної статегії індивідуальнихінвесторів: «Громадяни з тверезимрозумом не допускають думки про те, щоб укласти грошове парі на своє змагання зпрофесійними спортсменами або грати на гроші в карти проти професійнихкартярів. Чому ж ця думка повинна приходити в голову по відношенню до роботи нафінансових ринках?». В Україні має місце зворотня тенденція, коли індивідуальніінвестори, торгуючи цінними паперами, заробляють більше, чим професійніуправителі. Та і сон у них здоровіший.
Все було би смішно,якби не було так сумно. Якось топ-менеджер однієї із вітчизняних венчурних КУА(в управлінні якої знаходиться більше 100 млн. грн.) в приватній розмовізапитав мене, чиможе бути банк саморегулівною організацією на фондовому ринку. Управляючи чужими коштами на суму більше 100 млн. грн, ця людина на знала елементарних речей. Все тому, що не пройшла шлях від рядового працівника КУА до топа, а буда призначена одразу топ-менеджером.
Кожен із нас навряд чи довірить своє здоров`я медику дилетанту. Чому ж ми іноді довіряємо своїфінанси недолугим професіоналам, які «просаджують активи ІСІ» за день на 30%або демонструють -80% за два роки управління. Останні ще полюбляють регулярнотелефонувати інвесторам, щоб запросити на загальні збори акціонерів КІФ, якініяк не можуть відбутись через неявкуакціонерів.
Зрозуміло, що професійністьперсоналу професійних учасників фондового ринку обумовлюється йогокваліфікацією. З цією метою законодавство встановлює ряд вимог до працівників, що передбачаютьвідповідне навчання та атестацію спеціалістів. Хоча солідний досвід може дати лишепрактична діяльність. Як тут не процитувати Положення НКЦПФР: «Атестаціяфахівців, які мають наміри займатися професійною діяльністю на ринку ціннихпаперів, провадиться з метою забезпечення сумлінного і професійного виконанняними своїх обов’язків перед учасниками ринку цінних паперів, інкаше їм потрібен буде витяг про відсутність справи про банкрутствоДля атестаціїфахівців створюються екзаменаційні комісії, які проводять кваліфікаційні іспитиз кожної спеціалізації. У разі успішного складання кваліфікаційного іспитуфахівцю видається кваліфікаційне посвідчення з відповідної спеціалізації.
Професійні знання інавики спеціалістів підтверджуються шляхом складання відповідногокваліфікаційного іспиту. У разі необхідності екзаменаційна комісія може такожпроводити додаткову співбесіду з фахівцями. Враховуючи специфіку діяльності нафондовому ринку, встановлення етичних норм і правил, їх законодавче регулюваннята постійне вдосконалення є надзвичайно актуальним для вітчизняного фондовогоринку. Крім професійних навиків, фахівці повинні мати високий рівеньморальності, що є необхідною умовою для здійснення ними діяльності.
На даному етапірозвитку фондового ринку додаткова співбесіда з фахівцями, що отримуютьвідповідний сертифікат, є звичайною формальністю, для не проходження якої щетреба мати особливий талант. В цьому автор черговий раз переконався,продовжуючи термін дії свого сертифікату на управління активами інституційнихінвесторів. Якщо Ваш папуга знає слова венчур, ісі, диверсифікація, то вінтакож має всі шанси отримати сертифікат фахівця з управління активами.
Відносно ліберальнівимоги до професійності спеціалістів були потрібні в період гострої нестачіфахівців-фондовиків, коли профучасники буквально переманювали у конкурентівфахівців. А, можливо, співбесіда зфахівцями повинна стати своєрідним тестом на морально-етичну придатністьфахівця до здійснення професійної діяльності на фондовому ринку? Наприклад, закордоном питання етичної придатності фахівців в окремих сферах діяльності єнадзвичайно актуальними. І знов про США. Там перед допуском до юридичноїпрактики необхідно пройти процедуру перевірки особистих якостей претендента тайого придатності до професії. При цьому особисті якості позначені терміном,який дослівно можна перекласти як «добрий моральний характер». За відсутності такого кандидату в юристи можебути відмовлено в праві на зайняття юридичною практикою. Адже вморально-етичному відношенні представники різних професій є перш за все людьми,які мають моральне зобов’язання перед суспільством, професією та собою. Якправники, так і фахівці фондового ринку мають підтримувати високий професійнийімідж професії, сприяти захисту суспільних інтересів. Саме тому нагальною єнеобхідність вдосконалення правил «допуску» фахівців на фондовий ринок.
Адже на даний час вУкраїні існує більше тисячі сертифікованих фахівців за кожним напрямкомдіяльності (управління активами, торгівля цінними паперами та ін.). Такоїкількості більш ніж достатньо для країни, в якій, по суті, немає фондового ринку. Можливо, пора мінятиправила допуску фахівців на фондовий ринок. Можливо, тоді глобальна мережа Інтернетне буде рясніти оголошеннями на кшталт: «Віддам сертифікат з управлінняактивами в оренду, термін дії до 2012 року», «Здам в оренду свої трисертифікати».
Перепечатка данного материала разрешена исключительно соссылкой на сайтЮридической консалтинговой компании«САЛЕКС» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/dogovirne-pravo
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 257
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 94
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3067
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2778
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2189
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 1962
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1811