Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України
У жовтні в штаб-квартирі Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) у Римі відбувся форум Social Protection in Fragility and Fragile & Conflict
Форум охопив понад 150 учасників із різних країн. Зокрема, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), USAID, FCDO, BMZ, Світового банку. На форумі розглядали й розробляли рішення для покращення соціальної підтримки людей у ситуаціях нестабільності та конфлікту.
Під час дискусії «Взаємодія та підтримка державних можливостей і створення стійких систем за допомогою спільних підходів» учасники форуму обговорювали те, як держави та гуманітарні організації можуть спільно розвивати соціальну підтримку в умовах конфліктів (зокрема, воєнних) та нестабільності.
Окрему увагу приділили прикладам співпраці гуманітарних організацій із Мінсоцполітики. Наприклад, був запущений спільний з ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.
Реалізовано спільний проєкт Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах проєкту, для проходження осінньо-зимового періоду, малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, визначених програмними документами UNICEF, отримують додаткову грошову допомогу.
Серед результатів такої співпраці є і відкриття Центрів життєстійкості, де українці можуть отримати різноманітні послуги — від психологічної до юридичної підтримки. Міжнародні гуманітарні організації можуть зареєструватися надавачами соціальних послуг та допомагати українцям у межах ініціативи PeReHID (синхронізація виплат держави та міжнародних партнерів для соціальної підтримки українців).
Під час дискусії «Цифрові підходи для забезпечення соціального захисту» міжнародним колегам було презентовано український досвід, коли за допомогою використання Єдиної інформаційної системи соціальної сфери з початку повномасштабного російського вторгнення Мінсоцполітики швидко забезпечило виплати та соціальну допомогу українцям. Дійсно, сьогодні цифрові рішення є геймченджерами, що змінюють підхід до соціальної підтримки, і український досвід є корисним для інших країн та гуманітарних організацій.
Метою виступу на форумі було, зокрема, завдання забезпечити підтримку розвитку Єдиної інформаційної системи соціальної сфери у 2025 році, а також поширювати наш досвід на інші країни, в яких працюють наші партнери.
Також на форумі демонструвалось: як застосування цифрових інструментів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ядром якої є Єдиний соціальний реєстр) дає Мінсоцполітики можливість із 2021 року враховувати всі аспекти соціального захисту українців: соціальні виплати, соціальні послуги, підтримку внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей та осіб із інвалідністю, та надавати адресну підтримку тим, хто її найбільше потребує.
Україна продемонструвала приклад того, як використання національної системи соціальної підтримки разом з партнерами дозволило забезпечити ефективне реагування, ніж застарілі підходи гуманітарних організацій, коли вони самі будували альтернативні мережі доставки допомоги.
Завдяки цьому досвіду, розбудова національних мереж соціальної підтримки та розвиток інституцій соціальної сфери стає для гуманітарних організацій пріоритетним підходом по всьому світу. Розбудова ЄІССС триває, тож Мінсоцполітики використовує міжнародні майданчики для залучення необхідної підтримки й розвитку ЄІССС на найближчі роки.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 262
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Справа на мільярд 93
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3083
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2875
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 2224
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2209
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1813