Нові антикорупційні закони мають покласти край тотальній корупції
В останні дні своєї роботи Верховна Рада довела, що здатна приймати доленосні закони для держави. Зокрема, було зроблено кілька дуже важливих кроків у боротьбі з корупцією.
В останнідні своєї роботи Верховна Рададовела, що здатна приймати доленосні закони для держави. Зокрема, було зроблено кілька дуже важливих кроків уборотьбі з корупцією.
Було ухвалено антикорупційну стратегію - законопроект"Про основи державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017роки" та законопроект про створення Національного антикорупційного бюро.
Даними законопроектами передбачається антикорупційнаекспертиза виборчогозаконодавства, посилення прозорості фінансування партій, прийняття законів прозапобігання конфлікту інтересів обраних чиновників, про посилення громадськогоконтролю за прийняттям рішень у радах, подолання корупції в судах, створеннясистеми інструментів, які б дозволили ефективніше розслідувати корупційнізлочини.
Національне антикорупційне бюро є державним правоохоронниморганом, який буде розглядати злочини, вчинені нардепами, членами Кабміну таінших органів виконавчої влади, депутатами місцевих органів влади, суддями,прокурорами, силовиками, керівництвом великих держкомпаній.
Я вважаю, що ухвалення даних законопроектів – це вірний шляхдо процвітання нашої держави. До цього часу ще жоден із законів не спромігсяподолати корумповану систему, яка будувалася в Україні десятиліттями.
Вірю, що нові антикорупційні постанови нарешті покладутькрай такому явищу, як тотальна корупція, кругова порука, вседозволеність табезкарність, до яких так звикли хабарники.
Обов’язок протидіяти корупції покладено на багатьохчиновників і посадових осіб, розпочинаючи від Президента України, і закінчуючипрацівниками спеціальних підрозділів. Однак до боротьби з цим ганебним явищемповинні долучитися всі без винятку громадяни.
Можливо, хтось задається питанням, а навіщо нам взагаліпотрібна ця боротьба з корупцією? Жили собі, до всього звикли і головне - як це чиновники без хабаря будуть сумлінновиконувати своі обов'язки? Люди звикли, що лише заохотивши чиновника чи посадовця, від якого залежить позитивне рішення, можливо отримати довідки, дозвіл, акт чиінший важливий документ. Всудах судять, а впрокуратурі закривають справи за гроші, в медичних закладах лікивидають безкоштовно лише VIP-персонам,в ВУЗах оцінки студентам ставлять не за знання, а за фінансову винагороду.Одним словом , корупція іхабарі повністю оплутали країну. Такий стан речей вигідний одиницям, а більшість людей від цьогостраждають, самі того не усвідомлюючи.
В Україні часто можна чути, що не вистачає коштів набудівництво доріг, дитсадків, шкіл, а так звана безоплатна медицина давно вжетакою не являється. Якщо хоч на мить уявити Україну державою, де всі безвинятку люди являються законослухняними, то ми б уже через кілька років забулипо розбиті автомобільні шляхи, про відсутність медикаментів в лікарнях.
Важливо чітко усвідомили, що корупція – це не норма, атяжкий злочин, якийроз'їдає наше суспільство, якіржа. І співучасниками цього злочину є не лише ті, хто вимагає неправомірнувигоду, а ті, хто дає хабарі.
Я закликаю всіх співвітчизників почати рішучу боротьбу зкорупцією, свавіллям чиновників і хабарництвом. Нам потрібно змінити свійсвітогляд і вчитися жити по новому, по закону!
За допомогою відкритої платформи моніторингу корупційнихправопорушень кожен із нас має змогу розпочати боротьбу з корупцією вжесьогодні.
Ми повинні разом йти до спільної мети.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 264
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Справа на мільярд 94
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2980
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 2658
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2242
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1818
-
Перший у світі вуглецевий танкер прибув до Норвегії. Він транспортуватиме CO2 на дно моря
Бізнес 1341