Заборона відчуження корпоративних прав
Заборона відчуження корпоративних прав у зв’язку із наявністю боргу за рішенням майнового характеру.
Державний реєстратор відмовить у проведенні державної реєстрації відчуження корпоративних прав учасника юридичної особи у разі наявності у нього боргу за рішенням майнового характеру.
Згідно зі статтею 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», підставою для відмови у державній реєстрації є те, що заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних зі зміною засновників (учасників) юридичної особи у зв’язку зі зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, подано щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки.
Одночасно з винесенням постанови державним або приватним виконавцем про відкриття виконавчого провадження відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників. Єдиний реєстр боржників містить відомості щодо:
- прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження, ідентифікаційного коду боржника;
- найменування органу або прізвище, ім'я, по батькові та посади посадової особи, яка видала виконавчий документ;
- найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім'я, по батькові приватного виконавця, номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти виконавця;
- номера виконавчого провадження; категорії стягнення (аліменти, штраф тощо).
Слід зазначити, що реєстр був створений з метою запобігання відчуження боржниками майна.
Державний реєстратор, отримавши пакет документів на проведення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, пов’язаних зі зміною учасників юридичної особи здійснює пошук в Реєстрі боржників щодо таких учасників. Якщо в ході перевірки буде встановлено наявність таких відомостей, реєстратор зобов’язаний відмовити у здійсненні реєстраційних дій. Аргументація доволі логічна: відчужується майно боржника за рахунок якого може бути погашений борг.
Можливість продажу виконавцем корпоративних права, а саме частки боржника все ж таки відкриває нове джерело для погашення боргу.
Є цікавим моментом, на який слід звертати увагу співзасновникам Товариств з обмеженою відповідальністю та Товариств з додатковою відповідальністю. Стаття 2 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 06.02.2018 № 2275-VIII встановлює відповідальність учасників товариства, а саме учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов’язаннями у межах вартості не внесеної частини вкладу кожного з учасників.
Це також у деяких випадках є новим додатковим джерелом для погашення боргу, що є неприємним моментом для співзасновників такого товариства.
Отже, наявність в учасника відкритого виконавчого провадження в якому той виступає боржником за рішенням майнового характеру несе за собою заборону в розпорядженні корпоративними правами, що являють собою сукупність майнових і немайнових прав. У свою чергу немайнові права не обмежуються.
Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.
Єдиний реєстр боржників є відкритим і наявність відомостей про учасника, щодо якого необхідно провести зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме що стосується корпоративних прав, рекомендую перевірити перед тим, як йди до державного реєстратора.
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Як зруйнувати країну 352
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 202
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 112
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
31800
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11253
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 8404
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 7526
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7280