Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
1. Можливакількість додаткових відказоодержувачів нітрохи не залежить від можливоїкількості основних відказоодержувачів.
29.03.2016 10:11
Залежність числа додаткових відказоодержувачів від числа інших осіб
В даній статті розглядається доцільність залежності можливої кількості додаткових відказоодержувачів від можливої кількості інших учасників цивільно-правових відносин
В окремихвипадках майнову вигоду, передбачена заповідальним відказом, може перейти увласність чи у користування додаткових відказоодержувачів. Чи залежить ймовірнасукупність таких суб’єктів цивільно-правових відносин від ймовірної сукупності іншихосіб?
Вітчизняне законодавство не закріплює жодноївідповіді на таке запитання. Зокрема в ЦКУкраїни відсутня пряма вказівка, чіткий зміст якої стосується відповідноїпідпорядкованості можливого числа додаткових відказоодержувачів можливому числу основних відказоодержувачів.
На моюдумку, можлива кількість основних відказоодержувачів не впливає на можливечисло додаткових відказоодержувачів. Вищенаведену точку зору я спробую підтвердитиза допомогою таких доводів.
По-перше, у вітчизняному законодавстві відсутняюридична норма про те, що на ймовірну кількість додаткових відказоодержувачів істотновпливають певні юридичні факти. Зокрема треба вказати, що ЦК України не закріпленобезпосередню вказівку про той факт, що можливе число вищенаведених осіб залежитьвід можливого числа інших учасників цивільно-правових відносин, одними з яких всвою чергу є основні відказоодержувачі.
По-друге, ЦК України не закріплює в собібезпосередню вказівку про те, що на ймовірне число основних відказоодержувачів якимосьчином впливає ймовірне число інших безпосередніх учасників цивільно-правовихвідносин. Згідно з аналогією закону можлива кількість додатковихвідказоодержувачів теж не залежить від можливої кількості інших суб’єктівзгаданих стосунків. В противному випадку одна з основних засад вітчизняногоцивільного права, принцип рівності всіх осіб перед законом, зазнаватиме істотногопорушення. Іншими словами, можливе число додаткових відказоодержувачів залежатиме від можливогочисла інших безпосередніх суб’єктів цивільних правовідносин, а можливе числоосновних відказоодержувачів – ні.
По-третє, якщо вітчизняний законодавецьзакріпить у відповідному законі юридичнунорму про те, що на можливе числододаткових відказоодержувачів суттєво впливають певні життєві обставини, тонастануть конкретні наслідки. Зокрема потрібно вказати, що дія принципу свободизаповіту буде зазнавати істотних за своєю сутністю звужень. Вищевказане судження пояснюється тим, що заповідач матиме право на призначення додатковихвідказоодержувачів. Але можлива кількість вищенаведених суб’єктівцивільно-правових відносин визначатиметьсяз обов’язковим врахування відповідних юридичних фактів, зокрема можливоїкількості основних відказоодержувачів.
Загальновідомо, що національне законодавствовміщує в собі значні вади, що суттєво заважають якісному врегулюванню тих абоінших правовідносин. Зокрема в ЦК України відсутня юридична норма про наявністьчи відсутність впливу ймовірногочисла одних осіб, наприклад, основних відказоодержувачів, на ймовірнечисло інших суб’єктів, наприклад, додаткових відказоодержувачів. На мою думку,така проблема потребує ефективного та швидкого вирішення. Тому,враховуючи вказані доводи, я рекомендую вітчизняному законодавцеві закріпити вкнизі VI глави 85 ЦК України ч. 1 ст. 12376 такого змісту:
Стаття 12376.1. Можливакількість додаткових відказоодержувачів нітрохи не залежить від можливоїкількості основних відказоодержувачів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак 12:00
- Кваліфікуюча ознака вчинення злочинів "в умовах воєнного або надзвичайного стану" Євген Морозов 10:28
- Як війна змінює гендерні ролі в Україні Валерій Козлов вчора о 20:21
- Чи можна захистити себе від моральної шкоди, завданої апеляційною скаргою? Дмитро Зенкін вчора о 17:59
- Значення експертизи в будівельних судових спорах Павло Васильєв вчора о 16:44
- Штучний інтелект – друг чи ворог? Наталія Тонкаль вчора о 14:22
- "Проблемні мемуари" – новий жанр. Розвивати природний інтелект раніше штучного Вільям Задорський вчора о 14:01
- Біржа чи прямий контракт: як працювати з генерацією електроенергії у ЄС Ростислав Никітенко вчора о 11:19
- Встановлення та оформлення підстав (направлення/наказ) на проведення податкової перевірки Євген Морозов вчора о 09:21
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 17.11.2024 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 17.11.2024 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
Топ за тиждень
Популярне
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 36139
-
На Одещині викрили продаж підроблених електроінструментів на 14,4 млн грн
Бізнес 9404
-
У заступника начальника поліції Києва хочуть конфіскувати 5 млн грн і два паркомісця
Бізнес 4108
-
Припинення постачань Газпрому Австрії. РФ знайшла нових покупців на свій газ в Європі
Бізнес 4045
-
Засинаєте зі світлом — відмовтесь від цієї звички якнайшвидше
Життя 3821
Контакти
E-mail: [email protected]