Калічити дерево - "разруха в головах"
Бездумна вирубка, обрізання дерев і кущів продовжується. Дерева вирубують для "галочки" проведеного суботнику, зробленого "благоустрою". Покалічені дерева серед нас як примари без життя. Ще вчора дерево готувалось цвісти, а сьогодні - це обрубок.
В Україні десятиліттями йдуть за нашими традиціями, які неперестають хвилювати як молоде поколінняукраїнців, так і іноземців з усього світу.
"Вишиванки з орнаментами продовжують бути зірковим трендом вусьому світі" - констатувала дизайнерка Оксана Караванська на ювілейномуКиївському безпековому Форумі.
Звідки береться той орнамент знає й мала дитина. Народні творціоспівували квітучу українську природу у піснях, віршах, малюнках, оповідках.
Природа виносить усі людські примхи на своїх плечах.
Чорнобиль випав з неба -все одно вижило щось живе, як фенікс починає відроджуватися.
Зрубали дерева - виростуть нові. А чи виростуть ? Коливиростуть?
Чому зрубали ? За що зрубали ?
Багато питань. Відповіді можна простежити в одному з прикладівпроведення бездумного "благоустрою" території, який відбуваєтьсяпоряд з меморіалом пам’яті загиблих учасників Чорнобильської катастрофи,новоствореного скверу, дитячого ігрового комплексу, дитячого садочку, школи.
Отже, минулого тижня, Головою Правління Житлово-будівельногокооперативу "Академічний-17" було розпочато так званий"благоустрій" території в ході якого під виглядом спилювання омел,були спиляні та обрубані абсолютно здорові дерева, які одразу були перетвореніна дрова (для зручності) і привласнені місцевими водіями незаконної стоянки, щопоряд.
Навіщо було обрубувати, калічити усе дерево, а не зрізати окремігілки ? Відповідь Голови Правління ЖБК -" й так буде рости".
На питання, чи планує Голова ЖБК спилювати покалічені дереваповністю, щоб посадити нові сажанці, отримали чітку відповідь : "Ємешканці, які проти. Я не буду спилювати обрубані дерева й висаджувати нові. Цемоя принципова позиція !"
Як могла сформуватися така думка, та ще й стати принциповоюпозицією ?
Варто зазначити, що покалічені здорові дерева знаходилися близькодо незаконної автостоянки, деякі члени якої, час від часу, пропонують їїзбільшити за рахунок зелених насаджень навколо дитячого комплексу. Можливо, цестало передумовою формування "мысли" ?
Одна з мешканок, яка позиціонує себе як активіст, активновиказувала заперечення, що дерева ростуть навпроти її вікон на третьомуповерсі. Навіщо було калічити, рубати усе здорове дерево , замість однієї гілки?
А що ж інші мешканці? Вони свого слова не могли сказати. Тому що,"благоустрій" обскубування дерев і кущів проходив у розпал робочогодня .
Поки свідомі громадяни працюють, роблять свій вклад в економікунашої країни, рухають реформи, у нас "є мешканці, які проти".
На заклик однієї з небайдужих мам "Та що ж ви робите, у менедіти від такого плачуть, це ж як у рашистів !", у відповідь почула "так це жправильно ! нужно проводіть благоустрій".
"Пилите, Шура, пилите..."
А поки ніхто не зважає на те, що таким чином відбуваєтьсяпряме порушення чинного законодавства. Зокрема,Правилутримання зелених насаджень у населених пунктах України .
Відповідно, до п.п9.1.12Правил:
Аварійне дерево – це дерево, яке може становити загрозу для життяі здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач,будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів,вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилоїсерцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.
НА ФОТО ви можетепересвідчитися, що покалічені дерева були абсолютно здорові, не перебували впошкодженому стані, жодним чином нікому не загрожували ( і не погрожували) і немали гнилої серцевини, як їхні люди-палачі .
Кронування дерев – це обрізка зламаних, засихаючих гілок з метоюомолодження дерев, покращує не тільки внутрішній стан дерева, але і естетичнийвигляд. Кронування проводять з жовтня до квітня (після листопаду до початкуруху соку)!
Кронування застосовують також у випадках коли крона аварійна абонесе загрозу:
– крона дерева лежить на даху споруди;
– крона дерева заплутана в електричних лініях;
– крона дерева має велику парусність, що підвищує небезпекупадіння;
– якщо в кроні багато зламаних, гнилих і аварійних гілок.
Згідно з пунктом 9.1.11.3. омолоджувальне обрізання виконують лишеу дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почалавсихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2-3/4загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілкидругого порядку. Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьохроків. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, асильне – зріз крони до основи скелетних гілок.
Здійснювати омолодження можна шляхом спилювання стовбурів дерев досамого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі, зякої можна формувати одно- або багатостовбурове дерево.
Чиварто повторюватися, що такі передумови були відсутні ? Показання до лікуваннябули відсутні ! Пригадується, що примусове лікування незгідних було фішкоюрадянського режиму.
Отже, було нівельовано будь-які законодавчі таморально-етичні норми !
Це не перше й не останнє подібне діяння, і не тількиу столиці України. Наприклад, м. Миколаїв, м. Луцьк, нещодавно"відзначилися" своїми власними схемами, "принциповимипозиціями" з проведення благоустрою, кронування дерев, які навіть зазагальними ознаками не підпадають не під одне обгрунтування проведення робіт звидалення, а по-суті, калічення дерев(http://lutsk.rayon.in.ua/topics/407-chi-pravilno-u-lutsku-kronuiut-dereva-i-kudi-divaiut-vidalenu-derevinu)
Дерева вже не повернеш. А примара Чорнобильськоїкатастрофи тепер буде не тільки у зоні відчуження, ці "пейзажі"будуть перед Вашим вікном.
Який Ваш вибір ?
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 221
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 65
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11632
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10080
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6517
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3999
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3082